Share

وزارت خارجه ایران اعلام کرده که دولت سوریه از حمله موشکی شامگاه گذشته سپاه پاسداران به دیرالزور در شرق سوریه اطلاع داشته است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبر که دولت سوریه از حمله مشوکی سپاه مطلع بوده گفته است:

«ما در دفاع از امنیت و ثبات‌مان هیچ‌گونه تعارفی نداریم و برای مقابله با تروریسم، ناامنی و بی‌ثباتی بیش‌ترین تلاش را به کار خواهیم برد و با هر عاملی که مخل این مسائل باشد به صورت قاطعانه و ریشه‌ای برخورد می‌کنیم».

سخنگوی وزارت خارجه بدون آنکه مستقیماً از عربستان سعودی نام بیاورد، به معامله تسلیحاتی آمریکا با عربستان سعودی اشاره کرده و دولت عربستان را به تبانی و حمایت با گروه دولت اسلامی (داعش) متهم کرده و اعلام کرده که امنیت ایران، خط قرمز جمهوری اسلامی‌ست:

 «امنیت نظام جمهوری اسلامی خط قرمز ماست و در دفاع از آن مماشات نخواهیم کرد.»

شامگاه یکشنبه ۲۸ خرداد سپاه پاسداران از پایگاه‌های هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه در عملیاتی که «لیله القدر» نام گرفت، با موشک‌های میان‌برد زمین به زمین به مواضع شورشیان مسلح مخالف بشار اسد در دیرالزور حمله کرد.

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این حمله موشکی را در انتقام از حمله داعش به تهران انجام داده است. در این اطلاعیه سپاه اعلام کرده که ظاهراً مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری شورشیان مسلح مخالف بشار اسد که به گروه‌های تکفیری تعلق دارند در منطقه دیرالزور در شرق سوریه منهدم شده است.

بیشتر بخوانید:

سپاه پاسداران با موشک به دیرالزور در سوریه حمله کرد

Share