Share

مسکو به واشنگتن هشدار داده است که دیگر به اهداف متعلق به ارتش سوریه حمله نکند.

جنگنده سوری – عکس آرشیوی

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری اینترفاکس، دوشنبه، ۱۹ ژوئن گفت که ساقط‌کردن جنگنده سوخوی سوری به دست جنگنده‌های آمریکایی گامی است در راستای افزایش خطرناک تنش‌ها در صحنه جنگ سوریه.

ریابکوف همچنین مدعی شد که مسکو به واشنگتن نسبت به حملات مجدد هشدار داده.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز دوشنبه گفت که ایالات متحده باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد و از دست زدن به اعمال یکجانبه در خاک این کشور پرهیز کند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده اعلام کرد که شامگاه گذشته یک جنگنده سوری را که ظاهراً به مواضع ارتش آزاد سوریه در رقه نزدیک شده بود، سرنگون کرده است. وزارت دفاع ایالات متحده دلیل ساقط کردن این جنگنده را «تهدید علیه ائتلاف و متحدانش» خوانده بود.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین ادعا کرد که اگر تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه روسیه تصویب شود، این کشور نیز دست به اقدام تلافی‌جویانه خواهد زد.

ریابکوف گفت که توماس شانون، معاون وزیر خارجه ایالات متحده ۲۳ ژوئن به سن‌پترزبورگ سفر خواهد کرد تا با مقام‌های روسی درباره مشکلات به‌وجودآمده در رابطه این دو کشور گفت‌و‌گو کند.

روسیه به دخالت در روند انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده از طریق تلاش برای «هک‌کردن» این انتخابات متهم شده است. همچنین تماس افراد درگیر در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با مقام‌های روسی به رسوایی سیاسی در واشنگتن بدل شده است.

ترامپ از زمان کارزارهای انتخاباتی مدافع روابط بهتر با روسیه بوده و چندین بار از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور تمجید کرده‌است.


در همین زمینه

آمریکا یک جنگنده سوخو ارتش سوریه را سرنگون کرد

Share