Share

سپاه پاسداران ایران در بیانیه‌ای ادعا کرد که رهبر گروه انصارالفرقان را کشته است.

عکسی که از محل درگیری سپاه و انصارالفرقان منتشر شده

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران دوشنبه، ۲۹ خرداد در این بیانیه اعلام کرد که جلیل قنبرزهی، رهبر گروه انصارالفرقان در عملیات نیروهای سپاهی در ارتفاعات قصرقند کشته شده است.

انصار الفرقان یک گروه مسلح مذهبی تندرو است که طی سال‌های گذشته چندین مرتبه با نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی درگیر شده است؛ به خصوص در چندین روز اخیر.

برگزاری «میزان» شامگاه پنجشنبه ۲۵ خرداد از درگیری شدید میان نیروهای سپاه پاسداران و «انصار الفرقان» در منطقه کوهستانی قصرقند بلوچستان خبر داد. پس از آن روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور یک تیم تروریستی تکفیری در منطقه عمومی قصرقند سیستان و بلوچستان، واحدهایی از قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به منطقه اعزام و با محاصره ارتفاعات قصرقند، از ظهر امروز (پنج‌شنبه) با تروریست‌ها درگیر شدند.» این اطلاعیه تأکید کرد که تعقیب «تروریست‌های متواری‌شده» ادامه دارد و از کشته و زخمی‌شدن چندین تن در آن درگیری‌ها خبر داد.

یک روز قبل از آن، چهارشنبه ۲۴ خرداد، نیز درگیری میان نیروهای امنیتی و یک گروه مسلح به کشته شدن سه تن انجامید. وزیر اطلاعات ایران گفت که در این درگیری یک تن از ماموران وزارت اطلاعات کشته شده است.

درگیری مسلحانه میان نیروهای امنیتی ایران و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی طی یک دهه گذشته در بلوچستان شدت گرفته است.

فعالان حقوق اقلیت‌ها و نهادهای ناظر بر وضعیت حقوق بشر در ایران طی چند روز گذشته نسبت به «اقدامات خشونت‌آمیز» و «سرکوب شدید» زندانیان و فعالان اهل سنت و اقلیت‌های ملی به بهانه مبارزه با «گروه‌های تروریستی» هشدار داده‌اند.


در همین زمینه

Share