ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حقوق کارگران کارخانه شیشه فلوت ۶ ماه به تعویق افتاده است

کارخانه طی یک سال اخیر با مشکلات مواجه شده است. کارگران شیشه فلوت گفته‌اند شرکت به جای پرداخت مطالبات کارگران، در پی اخراج تعدادی از آنان است.

جمعی از کارگران کارخانه شیشه فلوت (واقع در شهرک فارسجین از توابع بخش ضیاءآبادِ تاکستان)، که ۶ ماه حقوق معوقه دارند و حق بیمه‌شان نیز ماه‌هاست پرداخت نشده است، نامه‌ای به فرماندار تاکستان نوشته‌ و خواستار رسیدگی به خواست‌های خود شده‌اند.

کارگران نوشته‌اند که تعویق مطالباتشان سبب شده قادر به تامین هزینه‌های زندگی نباشند. آنها در نامه‌شان به فرماندار که توسط خبرگزاری کار ایران(ایلنا) منتشر شده، پرسیده‌اند: «یک پدر تا چه حد می‌تواند شرمنده خانواده خود باشد؟ یک پدر تا چه اندازه می‌تواند نزد کاسب محل زندگی خود شرمنده باشد؟ آیا ما حق زندگی داریم یا نداریم؟ از شما سوال می‌کنیم اگر حق زندگی داریم با کدوم پول؟ با کدوم بیمه و کدوم عیدی و سنوات؟»

خبرگزاری «صبح قزوین» نوشته است کارگران این کارخانه حقوق ۶ماه گذشته و عیدی و سنوات سال‌های ۹۴، ۹۵ و سال جاری را دریافت نکرده‌اند و بیمه آنان نیز از دی ماه ۱۳۹۵ واریز نشده است.

کارخانه شیشه فلوت قزوین سال ۱۳۸۹ با همکاری کارشناسان ژاپنی و اروپایی به بهره‌برداری رسید. در این کارخانه که گفته می‌شود مجهزترین کارخانه شیشه خاورمیانه است، نزدیک به ۵۵۰ کارگر در آن آغاز بکار کردند.

کارخانه طی یک سال اخیر با مشکلات مواجه شده است. کارگران شیشه فلوت به «صبح قزوین» گفته‌اند شرکت به جای پرداخت مطالبات کارگران، در پی اخراج تعدادی از آنان است.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • قمار یک نفره

    ادعای بی پولی این بی شرفان اشرافی کارفرما همین سند که بعد اخراج یا استعفای اجباری کارگران، بلافاصله کارگران جدید به بیگاری میگرند. هدف این ناجوانمردی بیرون کردن کارگران باسابقه است تا حریصانه چند تومن به زراندوزی شان افزوده شود!

  • قمار یک نفره

    چند سالی است دفاتر بعضا غیر رسمی وکلات برای اشراف کارفرما درست شده است. یکی از روشهای پیشنهادی این وکلا و مشاوران ناجوانمرد بی شرف، به تنگاگذاشتن کارگران است تا با گرفتن کسری از مطالباتشان از کار دسش بکشند و نتوانندشکایت کنند!