Share

شماری از مدیران تلگرامی طرفدار دولت و اصلاح‌طلبان که از سه ماه پیش در زندان به‌سر می‌برند در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده و وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

به‌گزارش سایت «کلمه»، نیما کشوری، سعید نقدی، سبحان جعفری تاش، جواد جمشیدی، مجتبی باقری، علی احمدنیا از جمله این مدیران تلگرامی هستند که خبر اعتصاب غذای خود را به خانواده‌هایشان اطلاع داده‌اند.

این افراد ۹۶ روز است که در بند دو الف زندان اوین در بازداشت موقت به سر می‌برند. آن‌ها که در ابتدا ۱۲ ادمین‌ کانال‌های تلگرامی بودند روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۹۵ توسط مأموران اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند. مدیران کانال‌های «اصلاح‌طلبان نیوز»، «اصلاحات نیوز»، «مجمع اصلاح‌طلبان» و «حامیان دولت» در میان بازداشت‌شدگان بودند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ادعا کرده بود که این کانال‌ها مطالب «ضدامنیتی، مستهجن و خلاف عفت عمومی» منتشر می‌کنند و با «سرویس‌های اطلاعاتی بیگانگان» در ارتباط بودند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات در کنار حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اما خواهان آزادی آن‌ها شده و بازداشت آن‌ها را بی‌دلیل دانسته بود.

در روز ۲۲ خردادماه جاری خانواده این افراد از نحوه عملکرد قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کردند. این شکایت به امضای خانواده‌های باقری، کشوری، جعفری، جمشیدی و نقدی رسیده است.

پرونده این افراد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در حال رسیدگی است.

بیشتر بخوانید:

کمیسیون اصل ۹۰، مرجع شکایت خانواده‎های مدیران بازداشت شده کانال‎های تلگرامی

Share