Share

شرکت ایرباس فرانسه با شرکت هواپیمایی ایران ایرتور قرارداد فروش ۴۵ هواپیمایی مسافربری دیگر را به ارزش ۴. ۵ میلیارد یورو منعقد کرد.

خط تولید ایرباس. به زودی این هواپیماهای مسافربری ناوگان هوایی ایران را نونوار می‌کنند

خط تولید ایرباس

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور اعلام کرده که بعد از ۱۸ ماه «مذاکرات فشرده» با مدیران ایرباس موفق شده قرارداد خرید ۴۵ فروند هواپیما از خانواده NEO۳۲۰ شامل ایرباس‌های ۳۱۸، ۳۱۹، ۳۲۰ و ۳۲۱ را نهایی کند. این تفاهم‌نامه با ارزش ۴. ۵ میلیارد یورو در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس به امضای مدیران عامل ایرباس و شرکت ایران ایر تور رسیده است.

شرکت ایرباس یک شرکت اروپایی‌ست، اما در تولید هواپیماهای مسافربری از قطعات ساخت آمریکا نیز استفاده می‌کند. به همین جهت برای فروش هواپیما به ایران به مجوز دولت آمریکا نیاز دارد.

بعد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، شرکت ایرباس قرارداد فروش ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری را با ایران‌ایر منعقد کرد. در مجموع از آن زمان تاکنون با احتساب ۴۵  فروند هواپیمای تازه‌، تعداد هواپیماهایی که ایرباس به ایران فروخته از ۳۰۰ فروند تجاوز کرده است.

وزارت خرانه‌داری آمریکا نخستین بار در سپتامبر ۲۰۱۶ مجوز فروش ۱۰۰ هواپیمای ایرباس را به ایران صادر کرد.

حجم معامله ایرباس با ایران ۱۹ میلیارد دلار بود که اکنون به بیش از ۲۴ میلیارد دلار افزایش یافته.

فابریس برژیر، مدیر عامل شرکت ایرباس اظهار امیدواری کرده که تا پایان سال ۲۰۱۹ ایرباس در فروش هواپیما هم از بوئینگ جلو بیفتد. بخشی از این موفقیت را ایرباس مدیون معامله با ایران است.

بیشتر بخوانید:

سومین هواپیمای ایرباس به ایران تحویل داده نشد

Share