Share

شرکت هواپیمایی ماهان اعلام کرده که برای گسترش شبکه پروازی بین‌المللی‌اش، اسپانیا را هم به مقصدهای جدیدش در اروپا اضافه کرده است.

  شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» در تملک سپاه پاسداران

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، نخستین پرواز مستقیم ماهان از فرودگاه بین‌المللی خمینی در تهران به مقصد بارسلون صبح امروز اتفاق افتاد.

طبق اعلام ماهان، پروازهای تهران-بارسلون-تهران این شرکت هواپیمایی به صورت دو پرواز هفتگی در روزهای یکشنبه و پنجشنبه با هواپیمای ایرباس A340  انجام می‌شود.

هواپیمایی ماهان، از شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران است و دومین شرکت بزرگ هواپیمایی ایران به شمار می‌رود. مؤسسه «مولی‌الموحدین» در سال ۱۳۶۶ شرکت هواپیمایی ماهان را به ثبت رسانده است. این مؤسسه که به سپاه تعلق دارد، در ایجاد، راه‌اندازی یا اداره شماری از بزرگ‌ترین مناطق تجاری، هتل‌ها و نیز کارخانه‌های خودروسازی در ایران هم دست دارد.

پیش از این وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرده بود که شرکت ماهان همکاری بسیار نزدیکی با سپاه پاسداران و سپاه قدس دارد و تسلیحات مورد نیاز شبه‌نظامیان شیعه طرفدار ایران و حزب‌الله لبنان را به سوریه و لبنان انتقال می‌دهد. ماهان‌ایر از سال ۱۳۹۰ در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

تحریم شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» در دستور کار سنای آمریکا

Share