Share

روابط عمومی قرارگاه سپاه پاسداران در مناطق غرب و شمال‌ غرب ایران  با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که یک «تیم تروریستی» را در کردستان منهدم کرده ‌است.

pjak

عکس از آرشیو – دو تن از گریلاهای حزب حیات آزاد کردستان- پژاک

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا صبح جمعه، ۲ تیر با انتشار بیانیه‌ای از انهدام «یک تیم تروریستی» در کردستان خبر داد و اعلام کرد که در این درگیری سه نفر کشته شده‌اند و یک نفر هم بازداشت شده. علاوه بر این ظاهراً تعدادی سلاح و مهمات هم از این «تیم تروریستی» به دست نیروی زمینی سپاه افتاده است.

بیانیه کوتاه نیروی زمینی سپاه در خبرگزاری تسنیم منتشر شده است. این بیانیه در مورد محل دقیق درگیری و نوع سلاح‌ها و مهماتی که به دست آمده سکوت کرده است.

قرارگاه حمزه سیدالشهدا در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه با هدف «هماهنگ‌سازی فعالیت‌های پدافند درون‌سرزمینی در برابر نیروهای ضدانقلاب و نفوذی در غرب و شمالغرب کشور»  فعالیت می‌کند.

در این مناطق حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) فعالیت‌های مسلحانه‌ای انجام می‌دهد. ایالات متحده آمریکا این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده، با این حال دولت ایران اعتقاد دارد که آمریکا از این گروه حمایت می‌کند. در بیانیه نیروی زمینی سپاه گفته شده که تیم تروریستی منهدم شده در کردستان به «استکبار» وابسته بوده است.

بیشتر بخوانید:

پژاک: تلاش احزاب کرد ایرانی مخالف برای تشکیل جبهه مشترک

 

Share