Share

در ادامه روند تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در ایران، چرخ‌های کارخانه «صنایع فولاد گلستان» از حرکت باز ایستاد و همه کارگران این کارخانه بیکار شدند.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، یکشنبه ۴ تیر از تعطیلی کارخانه «صنایع فولاد گلستان» خبر داد. کمبود مواد اولیه علت تعطیلی این کارخانه که مفتول و میلگرد تولید می‌کند، اعلام شده است.

بر اساس اعلام منابع کارگری، این کارخانه از ابتدای تیر امسال تعطیل و ۱۳۰ کارگر آن بیکار شده‌اند.

کارگران به ایلنا گفته‌اند که برای پیگیری مشکلات خود به نهادهای دولتی مستقر در «مینو دشت» مراجعه و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده‌اند.

به گفته این کارگران، وضعیت «صنایع فولاد گلستان» پیش از این خوب بوده اما تفاوت قیمت فولاد در بازار جهانی و داخلی موجب بحران در این کارخانه شده است.

کارخانه صنایع فولاد گلستان حدود ۲۰ سال قبل راه‌اندازی شد و یکی از تولیدکنندگان عمده صنایع فولادی ایران به شمار می‌آید.

صنعت فولاد ایران طی سال‌های گذشته با بحران کاهش تقاضا و به دنبال آن کاهش تولید روبرو شده است. به گفته فعالان صنایع فولادی، بسیاری از کارخانه‌های فولاد با ظرفیت کمتر از ۴۰ درصد فعالیت می‌کنند.

رکود صنعت ساختمان طی سال‌های گذشته یکی از دلایل اصلی کاهش تولیدات فولادی ایران اعلام شده است. بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، رشد اقتصادی صنعت ساختمان در سال گذشته منفی ۱۳.۵ درصد بوده در حالیکه نرخ رشد اقتصادی ۱۲.۵ درصد گزارش شده است.


در همین زمینه:

تعطیلی ۵۱۰۰ واحد صنعتی در چهار سال گذشته

Share