Share

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه می‌گوید پس از حملات به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی در تهران تا کنون ۵۰ نفر مشکوک به ارتباط با گروه‌های مسلح در استان کرمانشاه احضار و دستگیر کرده‌ شده‌اند.

مانور ضد داعش در کرمانشاه

چند روز پس از حمله سپاه پاسداران به چند منطقه تحت کنترل داعش در سوریه موج بازداشت‌ها در ایران شدت گرفته است. گروه دولت اسلامی(داعش) مسئولیت حملات ۱۷ خرداد در تهران را که به مرگ ۱۸ تن انجامید بر عهده گرفته بود.

نعمت صادقی، دادستان کرمانشاه می‌گوید در این بازداشت‌ها «مقادیر قابل توجهی از کمربندهای انفجاری، چاشنی‌های الکترونیکی و تسلیحات از دستگیرشدگان کشف و ضبط شده است. او در جمع خبرنگاران اضافه کرد: «اشراف و احاطه کامل اطلاعاتی در استان و مرزهای آن برقرار است و ادعای تیراندازی و درگیری در مرزها کذب است.»

روز گذشته نیز وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای امنیتی ایران یک گروه وابسته به «دولت اسلامی» (داعش) را پیش از انجام حملات «تروریستی» به شهرهای مذهبی دستگیر کرده است.

پس از حملات اخیر گروه «دولت اسلامی» (داعش) به ساختمان مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی، فضای امنیتی در ایران تشدید شده‌‌است و هر هفته اخبار پرشماری از «برخورد با تروریست‌ها» منتشر می‌شود. دولت ایران تنها در اشاره به داعش از لفظ «تروریست» استفاده نمی‌کند. فعالان مدنی و حقوق بشر نسبت به این مسئله هشدار داده‌اند.


در همین زمینه

بازداشت یک گروه دیگر «وابسته به داعش» در ایران

Share