Share

برخی از گزارشات منتشر شده حاکی از اعتصاب ۴۰ روزه یک زندانی سیاسی کرد است و والدین کمال شریفی یکی دیگر از زندانیان سیاسی کرد می‌گویند، پسرشان از ۴۶ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و از وضعیت وی بی‌اطلاع هستند.

بایزید شریفی، پدر کمال شریفی، به زمانه گفت: «پسرم از ۴۶ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و تلاش‌هایمان برای ملاقات با وی به منظور پایان دادن به اعتصاب‌اش بی‌نتیجه مانده است.»

خانواده شریفی می‌گویند، یکی از هم‌بندی‌های این زندانی سیاسی به آنان اطلاع داده که تا چند روز پیش اعتصاب‌اش همچنان ادامه داشته و هم‌اکنون هیچ اطلاعی از وضعیت وی ندارند.

کمال شریفی، سال ۱۳۷۸ توسط نیروهای امنیتی در شهر سقز بازداشت و به اتهام «ارتکاب جرائم امنیتی» به ۳۰ سال زندان در تبعید و ممنوعیت ملاقات محکوم شد.

این زندانی سیاسی هم‌اکنون در زندان میناب در استان هرمزگان به‌سر می‌برد. بر پایه حکم دادگاه، کمال شریفی تا پایان دوران محکومیت‌اش ممنوع‌الملاقات است.

احمد خضری از ۴۰ روز پیش در اعتراض به وضعیت خود در بند شش سالن ۱۸ زندان رجایی‌شهر دست به اعتصاب غذا زده است

بایزید شریفی همچنین گفت: «به دفتر آقای شاهرودی نماینده آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در سنندج و اداره اطلاعات مراجعه کرده‌ایم تا به ما اجازه ملاقات بدهند، اما تا کنون نتیجه‌ای در پی نداشته است.»

علت اعتصاب این زندانی سیاسی اعتراض به نگهداری‌اش در بین زندانیان عادی عنوان شده است.
پدر کمال شریفی گفت: «پسرم می‌گوید ۱۰ دقیقه با مسئولان حرف می‌زنم و سپس به اعتصاب‌ام پایان می‌دهم، اما مسئولان تا کنون حاضر به این کار نشده‌اند.»

از سوی دیگر تارنمای کلمه، از چهلمین روز اعتصاب غذای انور خضری یکی دیگر از زندانیان سیاسی کرد خبر داده است.

گفته می‌شود این زندانی سیاسی از ۴۰ روز پیش در اعتراض به وضعیت خود در بند شش سالن ۱۸ این زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

بر پایه این گزارش، انور خضری، در اعتراض به بلاتکلیفی و همچنین نگه‌داری در بند زندانیان عادی زندان رجایی‌شهر، اعتصاب غذای تر کرده است. در اعتصاب غذای تر، زندانی تنها به خوردن آب و چای بسنده و از خوردن هرگونه غذا خودداری می‌کند.

انور خضری همراه با کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی دست به اعتصاب غذا زده بود، اما دو نفر دیگر پس از انتقال‌شان به بیمارستان و دریافت سرم، آمپول و دارو به اعتصاب خود پایان دادند.

بنا به گزارشات منتشر شده، این افراد پیش‌تر در بند ۳۵۰ زندان اوین بوده‌ و به مدت ۵۰ روز نیز در بند قرنطینه زندان رجایی‌شهر کرج نگه‌داری شده‌اند. پس از آن به اندرزگاه شش این زندان که به بخشی با امکانات محدود بهداشتی و رفاهی از آن یاد می‌شود، منتقل شده‌اند.
 

Share