Share

بسیاری از ما تصویر ستاره‌های پورنوگرافیک را روی جلد نشریات جنسی یا ویدئوهای مرتبط دیده‌ایم. اما ذهن ما چقدر درگیر اندیشیدن به زندگی خصوصی این چهره‌ها شده است؟ پخش گستردهء این تصاویر و ویدئوها چه تاثیری در زندگی شخصی این افراد دارد؟… و یا شاید به دلیل نوع فعالیتی که این ستاره‌ها دارند تصور کردیم که اندیشیدن به شیوهء زندگی آنها اهمیتی ندارد.

عکس برای تزئین: شاتراستاک

جسیکا دریک، یکی از همین ستاره‌هاست که حضور فعالی در نشریات و ویدئوهای جنسی داشته است. او در سال ۱۹۷۴در تگزاس متولد شده و از زمانی که در دانشگاه مشغول تحصیل در رشته روانشناسی بوده، در باشگاه‌های رقص برهنه فعالیت می‌کرده است. جسیکا خود را دارای استعدادی «حقیقی» برای بودن روی صحنه می‌داند و به گفتهء خودش از جنبهء سرگرم‌کنندهء کارش بسیار لذت می‌برد. او در یکی از مصاحبه‌هایش می‌گوید: «در زمان رقص، توجهی که به من می‌شد را بی‌نهایت دوست داشتم. بعدها با چند آژانس فعال تماس گرفتم. یکی از آنها به من خبر داد که در نزدیکی محل زندگی‌ام، مسابقه‌ای در این زمینه برگزار خواهد شد. قولی به من از بابت همکاری ندادند چون گاهی افراد با عکس‌هایشان متفاوت هستند. به هر حال چند عکس برهنه‌ای ام را در اختیارشان گذاشتم. عکس‌هایی که دوست‌پسر یکی از دوستانم از من گرفته بود. در میان آشنایان، او بهترین دوربین را داشت.»

راهی غیر قابل بازگشت

جسیکا دریک، از تصمیم برای ورود به صنعت پورنو از تصمیمی «غیرقابل بازگشت» نام می‌برد. او می‌گوید: «پیش از آغاز کار، افرادی که پیش از من وارد این کار شده بودند همه چیز را برایم توضیح دادند. مرا از پیامدهای کار آگاه کردند. من هم به موضوع فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که جداَ می‌خواهم این کار را انجام دهم.»

جسیکا یکبار ازدواج کرده ولی از این بابت تجربه خوش‌آیندی ندارد. او تصمیم گرفته تا زمانی که در صنعت پورنو فعال است، رابطه عاطفی نزدیکی با کسی برقرار نکند. همسر پیشین جسیکا، خود نیز در این صنعت فعال بوده و به گفته جسیکا، همواره خاطرنشان می‌کرده که فعالیت او در این زمینه برایش ایرادی ندارد. ولی جسیکا می‌گوید: «زمانی که همسرم به خانه می‌آمد کاملا بر خلاف آنچه می‌گفت عمل می‌کرد. در سال ۲۰۰۲ ازدواج کردیم ولی کمتر از یک سال و نیم زندگی کردیم.»

ستارگان پورنو در دنیای مردان

ولی در دنیای مردان، زندگی ستارگان جنسی چگونه می‌گذرد؟ وینس فرلی، یکی از ستارگان امروز در فیلم‌ها و نشریات جنسی همجنسگرایان است. این بدن‌ساز ۲۷ ساله، ایتالیایی-آمریکایی است که یک استودیو نیز برای تهیه فیلم‌های پورنوگرافیک در کالیفرنیا دایر کرده است.

ویس که نام خانوادگی دیگری برای فعالیت‌هایش برگزیده، در یک خانواده مسیحی معتقد در ایتالیا به دنیا آمده است. او آغاز فعالیت در صنعت پورنو را زمانی آغاز کرد که به گفتهء خودش، یک آگهی در این زمینه توجهش را جلب کرد؛ زمانی که او موقتاَ در شیکاگو اقامت داشت.

وینس در یکی از مصاحبه‌هایش می‌گوید: «تعدادی عکس و اطلاعات تماس خودم را فرستادم و دقیقاَ همان روز با من تماس گرفته شد.»

وینس فرلی در ویدئوهای جنسی همجنسگرایان نقش‌آفرینی می‌کند ولی خود را صد در صد یک همجنسگرا نمی‌بیند. او می‌گوید: «من اهل همه‌گونه رابطه هستم. از بودن با مردان، زنان، ترنس‌ها و … لذت می‌برم و در واقع با هر کسی می‌توانم اوقات لذت‌بخشی داشته باشم.»

واکنش خانواده

خانوادهء وینس فرلی از حضور او در چنین فیلم‌هایی آگاه است اما این انتخاب ونیس نبوده؛ او در یکی از گفتگوهایش می‌گوید: «مربی شنا از من چند عکس گرفته بود و آنها را بدون آگاهی من برای خواهرم ایمیل کرد. من هنوز هم از این بابت شدیداَ ناراحت هستم. اعضای خانواده‌ام ابتدا شوکه شدند ولی کم‌کم برایشان عادی شد. آنها تشخیص دادند که این صنعت هم مانند هر فعالیت تجاری دیگر است و لزوماَ شخصیت مرا نمایندگی نمی‌کند. هر چند که من به‌طور مادرزادی به رابطهء جنسی، گرایش بالاتر از حد عادی دارم.»

با همهء اینها آیا ستارگان فیلم و نشریات جنسی می‌توانند در زندگی خصوصی خود، روابطی عادی با همسر یا همراه زندگی‌شان داشته باشند؟

وینس فرلی در یکی از مصاحبه‌هایش به این موضوع پاسخ داده و معتقد است برخی از این افراد، می‌دانند که چگونه کار و زندگی خصوصی خود را از هم جدا کنند ولی به هر حال، پذیرش این مسئله برای هر دو طرف، دشوار است.

وینس در عین حال، بر این باور است که بزرگترین پندار اشتباه درباره افرادی مانند او این است که چنین افرادی نمی‌توانند روابط عادی خود را به لحاظ جنسی و عاطفی داشته باشند. او می‌گوید: «واقعیت کاملاَ خلاف این پندار است. ما برای ارتباط‌مان با کسانی که قلباً به آنها علاقه داریم، ارزش بیشتری قابل هستیم.»

ونیس در پاسخ به این پرسش که هیچگاه از کار در صنعت پورنو خسته شده یا نه، می‌گوید: «گاهی در طول یک روز احساس می‌کنم که دیگر ظرفیت ندارم ولی در کل، سکس هیچگاه گیرایی‌اش را برایم از دست نمی‌دهد. رابطه جنسی با مرد، زن، یک ترنس‌سکچوال‌، هر کدام برای من تجربه متفاوتی است و هیجانی که به من می‌دهد، همیشگی است.»

Share