Share

دیوان عالی آمریکا تصمیم گرفت تقاضای وکلای دولت دونالد ترامپ در پرونده «فرمان مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا» را در فرصت مقتضی بررسی کند. تا آن زمان فرمان مهاجرتی ترامپ در مورد مهاجرانی از شش کشور مسلمان که در ایالات متحده آمریکا دارای هیچگونه پیوندی نیستند، اجرا می‌شود.

پیروزی ترامپ در دیوان عالی آمریکا برای اجرا کردن بخشی از فرمان مهاجرتی‌اش

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیوان عالی آمریکا دوشنبه ۲۶ ژوئن اعلام کرد که فرمان مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا در مورد اتباع شش کشور مسلمان که در آمریکا دارای پیوندی نیستند قابل اجراست.

مهاجران مسلمانی که می‌توانند ثابت کنند خانواده و خویشاوندانی در ایالات متحده آمریکا دارند، فرمان مهاجرتی ترامپ شامل آن‌ها نمی‌شود.

دونالد ترامپ در اوایل دوران ریاست جمهوری‌اش یک فرمان اجرایی امضاء کرد که بر اساس آن اتباع شش کشور عمدتاً مسلمان به طور موقت از ورود به خاک ایالات متحده منع شده بودند.

بر اساس این فرمان، ورود اتباع کشورهای ایران، سودان، لیبی، سوریه، سومالی و لیبی به خاک آمریکا به مدت ۹۰ روز ممنوع شده است.

ایالت‌های ماساچوست، نیویورک و واشنگتن با فرمان مهاجرتی ترامپ مخالفت کرده بودند. در ژوئن ۲۰۱۷ در پی نتیجه نگرفتن دولت ترامپ از دادگاه‌های فدرال، پرونده به دیوان عالی ایالات متحده آمریکا ارجاع داده شد. ترامپ از دادگاه خواسته بود که فوراً فرمان منع سفر را تایید کند. ترکیب دیوان عالی، همسو با دولت ترامپ است و به همین جهت رأی آن دور از انتظار نبود.

بیشتر بخوانید:

تعلیق فرمان مهاجرتی ترامپ باز هم تمدید شد

Share