Share

آخرین اخبار منتشر شده درباره آتش‌سوزی در پالایشگاه اصفهان حاکی از آن است که آتش سوزی محدود بوده و «به سرعت خاموش شده است».

محمد صادق حاجیان، سخنگوی پالایشگاه در یک گفت و گوی تلویزیونی گفته است تعداد مجروحان ۱۰ تن بوده که سرپایی درمان شده‌اند.

آتش نشانان در تلاش برای خاموش کردن آتش

صبح روز دوشنبه پنجم تیر، خبرگزاری کار ایران (ایلنا) از آتش‌سوزی گسترده در پالایشگاه اصفهان خبر داد.

طبق این خبر، حدود ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه (امروز)، انبار گوگرد پالایشگاه اصفهان دچار آتش‌سوزی و نزدیک به ۱۰۰ کارگر در اثر گازهای حاصل از سوختن گوگرد دچار مصدومیت شدید شدند.

گفته شده است به علت نبود امکانات اورژانس در این شرکت و پالایشگاه اصفهان، تعدادی آمبولانس از صنایع همجوار پالایشگاه برای کمک به مصدومان اعزام شده‌اند.

پس از انتشار خبر ایلنا، خبرگزاری تسنیم هم به نقل از منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نوشت: «حریق در پالایشگاه اصفهان پیش از ظهر امروز اتفاق افتاد که خیلی هم جزیی بود.»

او آتش‌سوزی را ناشی از سوختن ضایعات گوگرد در اثر گرمی هوا اعلام کرد.

شیشه‌فروش تعداد مصدومان را هشت نفر اعلام کرد و گفت شش نفر از کارگران مداوا شده‌اند و دو نفر در درمانگاه زیر نظر پزشک هستند.

یک خبرگزاری محلی (خبرگزاری ایمنا) نوشته است آتش‌نشانی اصفهان و حراست پالایشگاه در گفت و گو با این خبرگزاری اساسا وقوع آتش‌سوزی در این مجموعه را منکر شده‌اند.

محمد صادق حاجیان، مدیر روابط عمومی و سخنگوی پالایشگاه نفت اصفهان اما در یک گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد آتش سوزی صبح امروز ۱۰ کارگر مصدوم بر جای گذاشته است: «در حدود ۱۰ نفر از همکاران دچار سوزش چشم و ریه شدند که این مصدومین به صورت سرپایی درمان شدند.»


بیشتر بخوانید:

آتش‌سوزی در پالایشگاه اصفهان: ۱۰۰ کارگر شدیدا مصدوم شدند

Share