Share

استاندار خوزستان از کمبود آب در برخی مناطق این استان خبر داده و گفته است تامین آب شرب یکی از مهمترین مشکلات مناطق مختلف این استان از جمله شهر اهواز است.

کمبود آب در اهواز

به گفته غلامرضا شریعتی در برخی از مناطق آب برای حمام کردن وجود ندارد.

مشکل کمبود آب در اقصا نقاط ایران از جمله نواحی مرکزی و جنوبی از جمله مسائل اثرگذار بر سطح و کیفیت زندگی مردم به خصوص در فصل تابستان است.

گرمای طاقت فرسای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی ایران در کنار مشکل بی آبی شرایط زندگی مردم را به خصوص در میان دهک های پایین دشوار کرده است.

استاندار خوزستان درباره این مشکلات گفته است موضوع آب در طول دو سال آینده به یکی از مشکلات اصلی تبدیل می‌شود: «ضرورت دارد در این زمینه مدیریت لازم به کار گرفته شود. در راستای ساماندهی سردهنه‌ها به یک و نیم میلیارد تومان اعتبار احتیاج است و با این میزان اعتبار مشکلات رفع می‌شوند. نباید از صرف این میزان هزینه دریغ شود و باید با زمان بندی و نظم اقدامات لازم را برای سهمیه بندی آب در استان انجام دادو

شریعتی با تقسیم حوزه آبی مورد نظرش به بالا دستی و پایین دستی شرایط را برای پایین دستی ها سخت خوانده و از کشاورزان بالادستی خواسته است به سهم خود قانع باشند و وارد نظام نوبتی شوند.

استاندار خوزستان:

«معاون عمرانی جلسه‌ای را با جهاد کشاورزی، آب و برق، بخشداران و … برگزار و سهمیه بندی لازم را اعلام کرده است. افرادی که مانع این سهمیه بندی بشوند باید به دادستانی معرفی شوند و برخورد لازم با آنها صورت بگیرد.»

یکی دیگر از مقام های محلی استان هم درباره این جلسه گفته است مدت‌هاست مردم مناطق مختلف اهواز از نبود آب شرب کافی گلایه مند هستند.

استاندار خوزستان اما یکی از راه حل های مشکلات موجود را «حاکمیت ملی» خوانده و چنین حاکمیتی را به معنای یکسان نگاه کردن به مردم تمام مناطق دانسته است.

او همچنین گفته است مقام های محلی وظیفه دارند به همه مردم استان با یک دید نگاه کنند: «مسئولان و مدیران ذیربط نیز مأمور دفاع از حقوق و منافع مردم هستند.»

Share