Share

سرلشکر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران دولت روحانی را متهم کرده که به خاطرناکارآمدی‌اش در حل بحران‌های اجتماعی و اقتصادی، در پی به وجود آوردن دو قطبی‌هایی در سطح جامعه است. او گفته سپاه به درخواست دولت‌ها و با اصرار آن‌ها وارد عرصه‌های اقتصادی شده است.

Mohamad Ali Jafari

سرلشکر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی، سپاه پاسداران را با یک دولت تفنگ به دست مقایسه کرده بود که عرصه را برای رقابت آزاد تنگ کرده است. فرمانده کل سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در صدد پاسخگویی برآمده است:

«ما به درخواست دولت‌ها و با اصرار آنها و بدون آنکه حتی دولت‌ها، به بسیاری از تعهدات خود در قبال سپاه عمل کنند، وارد عرصه سازندگی شدیم. در این راه، از سرزنش‌ها نمی‌هراسیم ممکن است ما را صاحبان تفنگ معرفی کنند، بله صاحب تفنگ که سهل است ما صاحب موشک‌های دشمن‌شکن هستیم  و اعتقادمان این است که دولتی که تفنگ نداشته باشد توسط دشمنان تحقیر و سرانجام تسلیم می‌شود.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی چه در دولت یازدهم و چه در کارزارهای انتخاباتی‌اش بارها گفته بود نهادی که هم اسلحه دارد و هم دستگاه امنیتی نباید فضای کار را برای بخش خصوصی تنگ کند.

سرلشکر محمد علی جعفری به خبرگزاری تسنیم گفته است:

«ما احساس می‌کنیم که این قبیل اظهارات با هدف ایجاد دوقطبی‌های کاذب، فرافکنی و فرار از عمل به تعهدات در زمینه معیشت مردم و کشور انجام می‌شود.»

حسن روحانی در سخنرانی‌اش در نماز عید فطر از سپاه قدردانی و تشکر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

روحانی: بخشی از اقتصاد را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم

Share