Share

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران اعلام کرد که توهین‌کنندگان به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در روز قدس شناسایی شدند. معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران شمار آن‌ها را ۲۵ نفر اعلام کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مراسم روز قدس با شعارهای مخالفانش روبه‌رو شد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مراسم روز قدس با شعارهای مخالفانش روبه‌رو شد.

محسن همدانی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران به‌خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت اقدامات اولیه در این‌باره صورت گرفته و اطلاعات و مستندسازی‌‏های لازم جمع‌آوری می‌شود.

همدانی با بیان این‌که «پرونده این افراد در صورت صلاحدید به دستگاه قضائی ارسال می‎شود»، افزود: «البته این امکان نیز وجود دارد که پس از بررسی و شناسایی افراد خاطی، ضرورتی برای ارجاع پرونده آن‌ها به دستگاه قضائی نباشد.»

به‌گفته معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران هدف «اصلاح» این‌گونه افراد است.

محسن همدانی درباره شمار این افراد گفت «در مجموع بیش از ۲۰ نفر نبودند» و علی اصغر ناصربخت معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران در گفت‌وگو با «باشگاه خبرنگاران» تعداد توهین‌کنندگان به حسن روحانی را «حدود ۲۵ نفر» اعلام کرد.

علی اصغر ناصربخت افزود: «تمامی دستگاه‌های ذیربط اعم از قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه حفاظت از شخصیت‌ها بر شناسایی و برخورد قانونی تأکید دارند.»

روز جمعه ۲ تیر در راهپیمایی روز قدس گروهی از نیروهای تندرو و حزب‌اللهی علیه عده‌ای از مقامات، از جمله روحانی، اسحاق جهانگیری، معاون اول او و علی مطهری، نایب رئیس مجلس، شعارهایی سر دادند. این نیروها علیه روحانی شعار می‌دادند: «بنی‌صدر، روحانی، پیوندتان مبارک».

مقایسه میان روحانی و بنی‌صدر، اولین رئیس جمهوری نظام ولایی، از خود رهبر و سایت او آغاز شد. منظور از آن کوبیدن روحانی از این زاویه بود که گویا رئیس جمهوری اسلامی از ولی فقیه تبعیت نمی‌کند.

پیش از این، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران نیز رویدادهای روز قدس را «جرم مشهود» نامیده و گفته بود دادستانی تهران در این موضوع دخالت می‌کند و پلیس مکلف است گزارش خود در این‌باره را به دادستانی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

“آتش به اختیار” در راه‌پیمایی “روز قدس”

Share