Share

گفته می‌شود پگاه آهنگرانی، بازیگر جوان سینمای ایران بازداشت شده است.

تارنمای آینده از احتمال بازداشت بازیگر جوان سینمای ایران، پگاه آهنگرانی خبر داده است.

این تارنما نوشته است در تماس با منیژه حکمت، مادر پگاه آهنگرانی، پیگیر درستی این خبر شده اما منیژه حکمت با گفتن «فعلأ حوصله ندارم، خداحافظ» توضیحی در این باره نداده است.

در همین حال تارنمای شبکه تلویزیونی العربیه خبر بازداشت پگاه آهنگرانی را به نقل از «منابع آگاه» تأیید کرد.

العربیه نوشت پگاه آهنگرانی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده است.

این «منابع آگاه» به نقل از خانواده آهنگرانی به العربیه گفته‌اند که این بازیگر سینما سه روز است در بازداشت به‌سر می‌برد.

شبکه خبری دویچه‌وله چندی پیش از پگاه آهنگرانی دعوت کرده بود تا برای پوشش وبلاگی جام جهانی فوتبال زنان به آلمان برود اما «به دلایل گوناگون» سفر او به آلمان انجام نشد

آن‌ها افزوده‌اند که در این مدت خانم آهنگرانی با خانواده خود تماسی نگرفته و از محل نگه‌داری و اتهامات احتمالی وی اطلاعی در دست نیست.

پگاه آهنگرانی فرزند منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی، دو فیلم‌ساز سینمای ایران است که در دهمین دوره ریاست جمهوری، در ستاد میرحسین موسوی از نامزدان اصلاح‌طلب این دوره از انتخابات فعال بود.

وی یک بار نیز در رویدادهای پس از انتخابات احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

شبکه خبری دویچه‌وله چندی پیش از پگاه آهنگرانی دعوت کرده بود تا از ۱۳ تا ۲۱ تیرماه جاری برای پوشش وبلاگی جام جهانی فوتبال زنان به آلمان برود.

اما دویچه‌وله پس از مدتی در اطلاعیه‌ای خبر داد که «به دلایل گوناگون» سفر او به آلمان انجام نشده است.

پیش از این مریم مجد، عکاس مطبوعات ایران در تاریخ ۳۱ خردادماه، یک روز پیش از سفرش به آلمان برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان در این کشور، در منزل شخصی‌اش بازداشت شد.

وی پس از ۱۲ روز که هیچ تماسی با خانواده‌اش نداشت، هفته گذشته توانست چند دقیقه‌ای با آن‌ها ملاقات کابینی داشته باشد. با این حال وضعیت روحی و جسمی وی «نامناسب» گزارش شده است.

پگاه آهنگرانی با فیلم «دختری با کفش‌های کتانی»، ساخته رسول صدرعاملی در سال ۱۳۷۷ مطرح شد.

وی تا کنون در ۱۴ فیلم بلند ایفای نقش کرده است. آخرین فیلم او «ورود آقایان ممنوع» ساخته رامبد جوان است که هم‌اکنون در سینماهای ایران نمایش داده می‌شود و یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های حال حاضر ایران به شمار می‌رود.
 

Share