Share

آیت‌الله مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت هنوز هم به محمود احمدی‌نژاد اعتقاد دارد و از وی پشتیبانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، از استادان پرنفوذ حوزه علمیه قم، نظریه‌پرداز اصول‌گرایان و از مدافعان سرسخت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران در گذشته، موضع کنونی خود در مورد وی را بیان کرد.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: «در آن زمان احمدی‌نژاد باید در برابر رقبای‌اش حمایت می‌شد و حمایت من از احمدی‌نژاد تأیید شعارها و اصول انقلاب اسلامی بوده است.»

اشاره مصباح یزدی به انتخابات بحث‌برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران است که در آن میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح‌طلب انتخابات رقیبان اصلی محمود احمدی‌نژاد به‌شمار می‌رفتند.

آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد: «من هنوز هم به احمدی‌نژاد اعتقاد دارم و از وی حمایت می‌کنم.»

در آن زمان احمدی‌نژاد باید در برابر رقبای‌اش حمایت می‌شد و حمایت من از احمدی‌نژاد تأیید شعارها و اصول انقلاب اسلامی بوده است

این در حالی است که وی در روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری به شدت از محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرد و گفت رفتار وی طبیعی نیست.

وی که با هفته‌نامه «شما»، ارگان حزب مؤتلفه اسلامی، از احزاب اصول‌گرا گفت‌وگو می‌کرد اظهار داشت: «این‌که آدم جوری رفتار کند که نزدیک‌ترین دوستان و صمیمی‌ترین همکارانش هم آزرده و با او مخالف شوند و توی روی او بایستند، این رفتار برای یک سیاستمدار در هیچ منطقی پذیرفته نیست.»

وی افزوده بود: « «یک وقتی به برخی از دوستان نزدیک‌ام گفتم که بیش از ۹۰ درصد معتقدم که او سحر شده است! این وضعیت ابداً طبیعی نیست. هیچ آدم عاقلی چنین کارهائی نمی‌کند، مگر آن‌که اختیار از او سلب شده باشد.»

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنان امروز خود در باره «جریان انحرافی» نیز اظهارنظر کرد و گفت: «این‌که جریان انحرافی از نظام سیاسی طرد شوند کار من نیست، با مردم است و البته این جامعه است که نباید اجازه دهد عده‌ای هنجارشکن ابراز وجود کنند.»

«جریان انحرافی» توصیفی است که اصول‌گرایان منتقد دولت درباره اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران و هم‌فکران وی به کار می‌برند.

در چند هفته گذشته شماری از مقامات دولت ایران که «جریان انحرافی» نامیده می‌شوند، بازداشت شده‌اند.

مصباح یزدی گفت «فرماسون» خواندن این جریان گفته او نیست و وی تنها گفته است: «کارهای آن‌ها در نهایت به تضعیف اسلام و نظام اسلامی می‌انجامد و این خواسته فراماسون‌ها و دشمنان اسلام است.»

اصول‌گرایان در ماه‌های اخیر نوک پیکان حمله خود را به سوی «جریان انحرافی» در اطراف محمود احمدی‌نژاد، به‌ویژه اسفندیار رحیم‌مشایی، نشانه گرفته‌اند و سعی در جداسازی احمدی‌نژاد از این جریان دارند.
 

Share