Share

وزارت دفاع آمریکا از یکی از بزرگ‌ترین دزدی‌های اطلاعاتی در تاریخ پنتاگون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، ویلیام لین، معاون وزیر دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در ماه مارس گذشته در یک حمله سایبری ۲۴ هزار سند مخفی پنتاگون هک شده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بر این نظر است که در پشت این حمله یک کشور خارجی پنهان شده است.

ویلیام لین می‌گوید این حمله مثال خوبی است برای این‌که نشان دهد که چرا وزارت دفاع می‌بایست قوانین جدید امنیتی در مورد تبادل داده‌ها را به اجرا گذارد.

آمریکا در همکاری با کشورهای دیگر علیه هکرهای کامپیوتر مبارزه می‌کند. وزارت دفاع آمریکا در استراتژی سایبری خود که روز پنج‌شنبه ۱۴ ژوئیه منتشر شد از «افزایش روابط بین‌المللی قوی» به‌منظور «دفاع جمعی از خود» سخن گفته است.

پنتاگون در نظر دارد با افزایش شریک‌های بین‌المللی خود از جمله سیستم‌های هشداردهنده و برنامه‌های مشترک آموزشی را راه‌اندازی کند

در این بیانیه ۱۳ صفحه‌ای آمده است که تنها با یک آگاهی مشترک و هشدارهای متقابل می‌توان حملات اینترنتی را مهار کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: «یک دولت و یک سازمان به تنهایی نمی‌تواند دفاع مؤثری در این زمینه انجام دهد.»

پنتاگون در نظر دارد با افزایش شریک‌های بین‌المللی خود از جمله سیستم‌های هشداردهنده و برنامه‌های مشترک آموزشی را راه‌اندازی کند.

در این زمینه هر کشوری باید مسئولیت بخش‌هایی را برعهده گیرد که در آن‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای دارد.

از ماه‌ها پیش انتظار چنین بیانیه‌ای می‌رفت. این بیانیه جنبه‌های مختلفی از چگونگی گسترش فعالیت‌های پنتاگون در هوا، زمین، دریا و دنیای مجازی را نشان می‌دهد.

پیش از این در روز یکم ژوئن سال‌ جاری روزنامه وال استریت جورنال خبر داده بود که در روزهای آینده پنتاگون استراتژی تازه خود را که در آن از مقابله شدیدتر علیه حملات سایبری خواهد گفت، منتشر خواهد ساخت.

وال استریت جورنال نوشت که آمریکا در تدوین استراتژی تازه خود حملات هکرها را «عملیات جنگی» قلمداد خواهد کرد و در نتیجه می‌تواند برای مقابله با چنین حملاتی به عملیات نظامی دست بزند.

سال گذشته پنتاگون بخش ویژه‌ای را راه‌اندازی کرد که هدف آن مقابله با حملات دنیای مجازی اعلام شد.

به نوشته وال استریت جورنال در محافل نظامی هنوز بر سر این‌که چه نوع حمله سایبری را می‌توان برای اقدام نظامی در نظر گرفت، اختلاف نظر وجود دارد و از سوی دیگر نمی‌توان منبع یک حمله سایبری را به شکل دقیق مشخص نمود.

در ماه مه گذشته هکرها حمله‌ گسترده‌ای را به کنسرن نظامی «لاکهد مارتین»، بزرگ‌ترین طرف قرارداد نیروهای مسلح آمریکا سازمان دادند اما اطلاعات مهمی به دست آن‌ها نیفتاد.
 

Share