Share

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران مدعی شد که وزارت اطلاعات در میان نیروهای مخالف نفوذ کرده و موفق شده است که در آن‌ها شکاف و تردید ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در نماز جمعه تهران گفت: «ما امروز توانسته‌ایم در مجموعه‌ ضدانقلاب خارج‌نشین شکاف و تردید ایجاد کنیم. امروز شاهد این شکاف و اختلاف هستیم.»

وی در توضیح این «شکاف‌ها و اختلاف‌ها» گفت: «به کسانی که روزی در این مملکت نماینده‌ مجلس و وزیر و … بودند و فرار کردند و با ضدانقلاب همراه شدند گفته می‌شود که از کجا می‌توان به شما اطمینان داشته باشیم که شما نفوذی اطلاعات ایران نباشید؟»

حیدر مصلحی با اشاره به نمایش اخیر مستند «الماسی برای فریب» از تلویزیون دولتی ایران، افزود: «در عملیات روانی که به‌زودی داریم مجموعه‌های دیگری از نفوذ در جریان ضدانقلاب و به‌هم‌ریختگی‌هایی که در میان آن‌ها به‌وجود آمده را اعلام می‌کنیم.»

حیدر مصلحی: به‌عنوان مسئول اطلاعات کشور عرض می‌کنم فتنه هم‌چنان در ابعاد مختلف طراحی‌هایی می‌کند تا ضربه‌های خود را بزند

در مستند «الماسی برای فریب» چنین نمایش داده شد که محمدرضا مدحی، «تاجر» ایرانی مقیم خارج، که «سابقه فعالیت در یکی از ارگان‌های نظامی انقلابی» را داشته با تشکل‌های مخالفان و مقام‌های کشورهای غربی برای سرنگونی دولت جمهوری اسلامی مذاکره کرده است.

مخالفان حکومت ایران و مقام‌های کشورهای غربی، از جمله آمریکا چنین ادعاهایی را رد کرده‌اند.

حیدر مصلحی در ادامه سخنان خود به رویدادهای پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران که مقام‌های جمهوری اسلامی از آن به‌عنوان «فتنه» یاد می‌کنند، پرداخت و گفت کسانی که فکر می‌کنند «فتنه» پایان یافته است اشتباه می‌کنند.

وی گفت: «به‌عنوان مسئول اطلاعات کشور عرض می‌کنم فتنه هم‌چنان در ابعاد مختلف طراحی‌هایی می‌کند تا ضربه‌های خود را بزند و در این بین باید سران و هادیان فتنه را مورد توجه قرار داد.»

مصلحی افزود: «این‌طور نیست که فقط فتنه یک لایه داشته باشد. فتنه به‌غیر از لایه‌ای که ما آن را در رسانه‌ها می‌بینیم ابعاد دیگری دارد و می‌خواهد کنه و بنه نظام را هدف قرار دهد.»

 

وزیر اطلاعات گفت: «یک عده سران فتنه هستند و یک عده هادیان فتنه. به دلیل غفلتی که ما در یک مقطع خاص انجام دادیم، این فتنه باز سر برافراشت و طی جلسات، بحث و گفت‌وگوهایی در حال زنده کردن همان مباحث هستند.»

حیدر مصلحی: هرکس حتی یک درجه با نظام زاویه داشته، هم‌اکنون در مجموعه‌ دشمنان قرار دارد

وی هشدار داد: «به‌خصوص خواص باید مراقب باشند که مجددأ در این دام‌ها قرار نگیرند.»

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که در وزارت اطلاعات یکی از سرمایه‌گذاری‌ها بر روی بیرون آمدن از «حالت دفاعی و منفعلانه» به «حالت تهاجمی» در مقابل «دشمنان نظام» بوده است.

مصلحی گفت: «از منظر دستگاه اطلاعاتی کشور امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین شیوه‌های تهاجم جنگ نرم دشمن، مواردی از جمله استحاله فرهنگی در جریان‌های سیاسی، فرهنگی و اعتقادی است.»

وی «ترویج تفکرات انحرافی و اباحه‌گری، ایجاد تشکیک در مبانی تفکرات دینی، شبهه‌افکنی در میان مردم و دوستداران انقلاب و نظام، ترویج یاس و ناامیدی در مردم، القای تفکر جدایی دین از سیاست، تهاجم تبلیغات و جنگ روانی گسترده، ایجاد مشکلات اقتصادی از جمله تحریم‌ها، معارضه‌ی بین‌المللی در تمامی عرصه‌هایی که فقط محدود به بحث هسته‌یی نیست، ایجاد غفلت در بین مردم و مسئولان و شکل‌دهی روحیه‌ بی‌تعهدی و بی‌مئوولیتی و جابه‌جایی مسائل اصلی با فرعی نظام» را از اهداف دشمن برشمرد.

مصلحی «ایجاد انشقاق» را نقطه‌ مشترک برنامه‌ریزی‌های همه‌ دشمنان نظام دانست و گفت: «چنان‌چه هرکس حتی یک درجه با نظام زاویه داشته، هم‌اکنون در مجموعه‌ دشمنان قرار دارد.»

سخنان وزیر اطلاعات ایران در حالی بیان می‌شود که آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در سفر خود به شهر قم گفته بود: «هوشیاری مردم در مقابل فتنه ۸۸ موجب واکسینه شدن کشور و مردم در مقابل میکروب‌های سیاسی و اجتماعی شد.»
 

Share