Share

در پی تشدید اختلافات جناح‌های حکومتی در ایران، محمدرضا باهنر، دبیرکل «جبهه پیروان خط امام و رهبری»، از گروه‌های اصولگرای خارج از طرفداران دولت، خواهان هماهنگی جناح‌ها شد و گفت اصلاح‌طلبان «فتنه‌گر» نیستند.

محمدرضا باهنر: فتنه همچنان خط قرمز ماست.

محمدرضا باهنر: فتنه همچنان خط قرمز ماست.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، محمدرضا باهنر سه‌شنبه ۱۳ تیر گفت این‌که مواضع اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با هم منطبق نباشد طبیعی است اما «مردم از ما دلخور هستند که چرا با هم دعوا می‌کنیم».

او خواهان تعامل نیروها در جمهوری اسلامی شد و این تعامل را از جمله در استفاده دولت از نیروی رقیب در ادامه امور خود دانست.

با بالا گرفتن اختلافات پس از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران و حملات به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در روز قدس و عید فطر، از یک سو علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، روز جمعه ۹ تیرماه، پیشنهاد «آتش بس یک طرفه‌ی» مخالفان به دولت را مطرح کرد، و از سوی دیگر اصلاح‌طلبان نیز چندی پیش از زبان محمد خاتمی، رئیس جمهوری دوران اصلاحات، «گفت‌و‌گوی ملی» را مطرح کردند. باهنر در مقایسه این دو طرح گفت: «اصلاح‌طلبان از بحث گفت‌و‌گوی ملی برای فتنه حرف می‌زنند که این درست نیست و خط قرمز ماست.»

با این حال او افزود این به معنای آن نیست که اصلاح‌طلبان را «فتنه‌گر» بدانیم: «اصلاح‌طلبان نیروهای مؤمن و انقلابی بسیاری دارند».

علی سعیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران روز یکشنبه ۱۱ تیر در جمع روحانیان استان فارس تعامل را «ابزار آمریکا برای نفوذ» تعبیر کرده بود.

Share