Share

معاون درمان وزیر بهداشت از خلف وعده بیمه‌ها در پرداخت مطالباتی که اکنون به بیش از ۹ میلیارد تومان رسیده خبر داد و از بیمه‌ها خواست هرچه سریع‌تر این مبلغ را بپردازند.

شرکت های بیمه در ایران به بیمارستان ها بدهکارند و از دولت طلبکار

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت گفته است عدم پرداخت بیمه‌ها به بیمارستان‌ها، پزشکان و پرستاران فشار فوق‌العاده‌ای وارد کرده است.

تأخیر پرداخت بیمه‌ها حدود ۱۰ ماه است.

این واکنش معاون وزیر بهداشت در پی انتشار ابلاغیه‌ای است که از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین درباره مشکلات بیمارستان‌ها صادر شده بود. در این ابلاغیه به عدم وصول به‌ موقع مطالبات از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و تأخیر طولانی آنها اشاره شده است.

آقاجانی گفته است درحال حاضر این نامه صادر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین لغو شده است.

او در ادامه گفته است برای برطرف کردن مشکل تیم ویژه‌ای به استان قزوین اعزام شده تا مشکلات را از نزدیک بررسی و تصمیمات لازم را برای اجرا اتخاذ کند.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین گفته است: «هیچ یک از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به هیچ عنوان مجاز نیستند بیماران را برای خرید دارو و لوازم پزشکی به خارج از بیمارستان‌ها هدایت کنند.»

به گفته این مقام مسئول، پرداخت مردم در بیمارستان‌ها کماکان بر اساس مصوبات دولت خواهد بود.

درحالی که بیمه‌ها بیش از بیش از ۹ میلیارد تومان به بیماستان‌ها و مراکز درمانی بدهکارند، دولت نیز همچنان سه میلیارد تومان به بیمه‌ها بدهکار است.

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، بهمن ماه سال گذشته درباره بدهی دولت به بیمه سلامت گفته بود از هشت‌ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بیمه‌ها تاکنون پنج هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.


در همین زمینه بخوانید:

قزوین: ارائه خدمات دارویی و درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی متوقف می‌شود؟

Share