Share

آیت‌الله احمد علم‌الهدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، برخورد دولت با کارمندان مدافع ولایت فقیه را «ضربات مهلکی» نامیده که می‌تواند باعث مرگ آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران شود.

 

روزنامه شرق در شماره دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰ نوشته این عضو مجلس خبرگان رهبری در همایش مکتب امام و اصولگرایی راستین گفته است اگر کارمندان ادارات دولتی در «تأیید ولایت فقیه» حرفی بزند، «از کار بیکار می‌شود.»

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه این وضعیت را برای «جان» آیت‌الله خامنه‌ای «مرگ‌بار» خوانده و خواهان «شکسته‌شدن» این فضا شده است.

موج انتقاد از محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران و شماری از همکارانش پس از ۱۱ روز خانه‌نشینی وی افزایش یافته است.

 

احمدی‌نژاد از ۲۸ فروردین سال جاری و پس از دخالت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات که از کار برکنار شده بود ۱۱ روز از خانه‌اش بیرون نیامد.

 

اصولگرایان منتقد رئیس‌جمهور خانه‌نشینی احمدی‌نژاد را «مقابله و مقاومت» در برابر حکم آیت‌الله خامنه‌ای می‌دانند اما رئیس‌جمهور ایران پس از بازگشت به هیأت دولت گفت تابع ولی‌فقیه و رهبری است.

 

منتقدان دولت همچنین در دو ماه گذشته با اعلام اینکه جریان «انحرافی» باعث این رفتار احمدی‌نژاد شده از وی خواسته‌اند تا آن‌ها را کنار بگذارد.

به گفته اصولگرایان، «جریان انحرافی» دولت قصد دارد جایگاه «ولایت فقیه و روحانیت» را تضعیف کند.

 

«جریان انحرافی» توصیفی است که اصول‌گرایان منتقد دولت درباره اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران و هم‌فکران وی به کار می‌برند.

با این حال اسفندیار رحیم‌مشایی، چندی پیش به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: «ما زندگی در سایه ولایت فقیه را تمرین زندگی در حکومت جهانی امام زمان می‌دانیم و تبعیت از ولی فقیه از لوازم اعتقاد به غیبت امام عصر است.»

وی در پاسخ به این پرسش که «علت تلاش بعضی عناصر سیاسی و رسانه‌ای برای دوگانه‌نمایی رهبری و رئیس‌جمهور چیست»، گفته است: «وقوع حاکمیت دوگانه در جمهوری اسلامی، خواسته و آرزوی همیشگی بیگانگان بوده که البته عده‌ای در داخل، برای رسیدن به مقاصد کوچک باندی و جناحی خود، آن را مطرح می‌کنند. از نظر مردم ایران، القای حاکمیت دوگانه، یک حرکت ضدانقلابی است زیرا موجب فساد در ارکان نظام می‌شود.»


مطالب دیگر مطبوعات:
مردم‌سالاری؛ جای هاشمی در نماز جمعه خالی است
جام جم؛ استعداد من در این سینما رو به نابودی است

 

Share