Share

مهدی خزعلی، مدیر انتشارات حیان که در بازداشت به‌سر می‌‌برد، خطاب به مأموران وزارت اطلاعات گفته اعتصاب غذا می‌کند و جنازه‌اش را روی دوششان می‌گذارد.

 

خزعلی روز دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰ توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شده اما هنوز اتهام وی اعلام نشده است.

به گزارش تارنمای کلمه، یکی از «دوستان نزدیک» مهدی خزعلی که شاهد بازداشت وی بوده، گفته: «(مهدی خزعلی) به وزارت (اطلاعات) که رسید، حکم بازداشت را به دکتر نشان دادند، دکتر در جوابشان گفت این حکم برای ۱۰ روز پیش است که چهار روز پیش برای همین در دادگاه وثیقه گذاشتم. مأمور پاسخ داد که باید بازداشتت کنم و دادگاه برای ما اهمیتی ندارد. دکتر اصرار کرد که این حکم غیر قانونی است و من نمی‌آیم که ناگهان سه نفر بر سر دکتر ریختند و او را بر زمین زدند و بر دستانش از دستبند زدند و به داخل ماشین انداختند، درحالی که یکی روی گردن دکتر نشسته بود و دیگری از آن طرف به‌روی شکم.»

این منبع که نامش اعلام نشده، افزوده مهدی خزعلی را همچنین به دادسرای دادستانی تهران برده‌اند.

 

بنا به این گزارش قاضی دادسرا اعلام کرده «دکتر را اشتباه بازداشت کرده‌اند، چون من پنج روز پیش برای همین موضوع قرار وثیقه صادر کرده‌ام و امروز می‌گویم آزادش کنند.»

این منبع گفته: «مأمور وزارت اطلاعات،برگه‌ای را به قاضی نشان می‌دهد و تلفن قاضی هم به صدا در می‌آید و عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران دستور لازم را به قاضی می‌دهد. قاضی بنی‌حسینی می‌گوید در حکم پنج روز قبلم اشتباه کرده‌ام و قرار وثیقه را به بازداشت موقت تبدیل می‌کنم .»

خزعلی پیش از این نیز ۲۱ مهر ۱۳۸۹ بازداشت و حدود یک ماه بعد در تاریخ ۲۳ آبان آزاد شده بود.

 

وی یک بار نیز در روز یکشنبه هفتم تیرماه سال گذشته، پس از حضور در دادگاه ویژه روحانیت استان تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد که در ۳۱ تیرماه با وثیقه ۲۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

خزعلی در دو سال اخیر یادداشت‌های انتقادی در خصوص عملکرد محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران در وبلاگش منتشر می‌کرد.

سال گذشته ابوالقاسم خزعلی پدر وی که عضو مجلس خبرگان رهبری است نسبت به دیدگاه‌های فرزندش اعلام برائت کرد.

 

 

Share