Share

چهار نفر از استانداران ایران به‌دلیل تخلفات انتخاباتی در دادسرای کارکنان دولت حاضر و تفهیم اتهام شدند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، این استانداران، اسدالله درویش امیری استاندار زنجان، فریدون همتی استاندار قزوین، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان هستند که در یکی دو روز اخیر احضار و تفهیم اتهام شده‌‌اند.

بر اساس این گزارش برای برخی از این استانداران قرار کفالت صادر شده است.

روز گذشته، دوشنبه ۱۹ تیر مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس جمهوری ایران از شکایت دولت علیه برخی از رسانه‌ها، فرماندهان نظامی و ائمه جمعه به‌دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.

انصاری درباره احضار برخی استانداران به دستگاه قضائی گفت: «تعداد محدودی از استانداران، فرمانداران و بخشداران درباره مسائل انتخابات که به دستگاه قضائی احضار شدند، دفاع و صحبت کردند، بعضی موارد منع تعقیب خورد و بعضی موارد نیز در دست رسیدگی است.»

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز امروز، سه‌شنبه ۲۰ تیر در نشست خبری هفتگی خود درباره احضار استانداران گفت: «این احضار در جهت بیان ادله بود، استانداران در پاره‌ای از موارد باید توضیح می‌دادند که چرا در یک همایش راجع به دولت حرف زدند.»

پس از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ابراهیم رئیسی، کاندیدای نیروهای اصولگرا و طرفدارانش بارها از تخلفات انتخاباتی سخن گفتند. آن‌ها مقامات دولتی را متهم به استفاده از امکانات دولتی به سود کاندیدای مقابل، حسن روحانی کردند.

در این انتخابات حسن روحانی با بیش از ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار رأی پیروز شد. ابراهیم رئیسی بیش از ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار رای به‌دست آورد و دوم شد.

Share