Share

معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی اعلام کرده که حسن روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی فهرست وزیران را هم ارائه می‌‌دهد.

حسن روحانی اعضای کابینه دوازدهم را ۱۴ مرداد اعلام می‌کند

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی به خبرگزاری ایرنا گفته است:

«برای آقای رئیس جمهور زمان بسیار مهم است و در سال ۱۳۹۲ هم در روز تحلیف وزرا را به مجلس شورای اسلامی معرفی نمودند. در این دوره هم آقای دکتر روحانی تلاش دارند در روز برگزاری مراسم تحلیف، فهرست وزرا و برنامه دولت را به مجلس بدهند تا مجلس هر چه زودتر نسبت به بررسی وزرای پیشنهادی اقدام کند و دولت جدید در اسرع وقت شکل بگیرد.»

مجلس شورای اسلامی مقرر کرده که مراسم تحلیف حسن روحانی ۱۴ مرداد برگزار شود. رئیس جمهوری اسلامی موظف است بر اساس قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس در طی ۱۵ روز اعضای کابینه‌اش را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی کند. از آن پس، بررسی صلاحیت وزاری پیشنهاد شده آغاز می‌شود.

معاون امور مجلس ریاست جمهوری درباره حضور زنان در کابینه جدید گفته است:

«این یک مطالبه عمومی است و رئیس جمهور به توانمندی بانوان اعتقاد دارند و معتقدند نیمی از جامعه، بانوان هستند، بنابراین سه عضو کابینه از بانوان هستند که به عنوان معاون رییس جمهور در دولت یازدهم حضور دارند.»

پیش از این احتمال تصدی یک زن بر وزارت دادگستری مطرح شده بود.

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری در دولت یازدهم که به دلیل عضویتش در «هیأت مرگ» همراه با ابراهیم رئیسی، انتقادهایی را متوجه حسن روحانی کرده بود، گفته بود که هنوز از او برای حضور در کابینه بعدی دعوت نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

احتمال تصدی یک زن بر وزارت دادگستری در کابینه دوازدهم

Share