Share

علی‌اکبر جوانفکر می‌گوید حمید بقایی، معاون سابق محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در زندان دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت جسمانی مناسبی ندارد.

حمید بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

حمید بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در صفحه تلگرام خود نوشته است: «حمید بقایی در اعتراض به بازداشت خود که آن را غیرقانونی می‌داند، دست به اعتصاب غذا زده است.»

جوانفکر در این یادداشت افزوده است که بقایی از عوارض ناشی از «بیماری گوارشی و ضعف مفرط جسمی رنج می‌برد».

او نسبت به سلامتی حمید بقایی اظهار نگرانی کرده است.

جوانفکر روز یکشنبه، ۱۸ تیر اعلام کرد که حمید بقایی در همان روز با حکم بازپرس پرونده سابق خود در مقابل خانه‌اش بازداشت شد. او دلیل بازداشت بقایی را ارسال احضاریه و حاضر نشدن او در دادسرا اعلام کرد در حالی‌که به‌گفته جوانفکر بقایی گفته که احضاریه‌ای دریافت نکرده است.

به‌گفته علی‌اکبر جوانفکر بازپرس پرونده برای کشاندن بقایی به دادسرا برای او وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده که تامین چنین وثیقه‌ای برای بقایی غیرممکن بود و به همین دلیل حکم بازداشت او بار دیگر صادر شده است.

حمید بقایی در خردادماه سال ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و پس از ۲۲۵ روز زندان که بیشتر آن در انفرادی گذشت، در دی‌ماه همان سال آزاد شد.

او و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه در اعتراض به بازداشت بقایی نامه‌ای خطاب به مردم نوشت و در آن این اقدام را «غیرقانونی» دانست و گفت: «اینجانب و همکارانم چه گناهی مرتکب شده‌ایم که ظاهراً حیثیت و زندگی و مال ما هدر است. آیا ما هیچ حقوقی نداریم؟»

او خود و یارانش را «مرغ عروسی و عزا» خواند و افزود: «هرگاه جناح‌های سیاسی می‌خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می‌کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می‌کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می‌آیند.»

پیش از این، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه، اعلام کرده بود که پرونده حمید بقایی همچنان مفتوح است.

Share