Share

روابط عمومی دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که حمید رضا بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری‌اش به خاطر اتهامات مالی بازداشت شده است.

حمید بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

حمید بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

در اطلاعیه دادستانی تهران درباره بازداشت حمید رضا بقایی گفته شده:

«مشارالیه با عناوین اتهامات مالی توسط بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می‌‌شود. پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.»

دادستانی تهران اعلام کرده که هرگونه «شایعه‌پراکنی» پیرامون بازداشت حمید رضا بقایی را «تشویش اذهان عمومی» تلقی می‌کند و شایعه‌پراکنان را تحت پیگرد قضایی قرار می‌دهد.

پیش از این علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد اعلام کرده بود که بازپرس پرونده حمید رضا بقایی برای او وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده بود، اما بقایی موفق نشده وثیقه را تأمین کند.

حمید رضا بقایی در خرداد ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و پس از ۲۲۵ روز زندان که بیشتر آن در انفرادی گذشت، در دی‌ همان سال آزاد شد.

او و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه در اعتراض به بازداشت بقایی نامه‌ای خطاب به مردم نوشت و در آن این اقدام را «غیرقانونی» دانست. مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد روز گذشته اعلام کرده بود که حمید رضا بقایی اعتصاب غذا کرده و وضع جسمانی مناسبی ندارد.

 بیشتر بخوانید:

مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد: بقایی اعتصاب غذا کرده است

Share