Share

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی قرارداد توتال در هیأت عالی نظارت بر نفت خبر داده است او اما می‌گوید نمایندگانی که تا پیش از این به قرارداد ایران با شرکت فرانسوی توتال معترض بوده‌اند، توتال ترجیح می‌هند «فرمایشاتشان» را در رسانه‌ها مطرح کنند.

غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی

غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشته است:

«جلسه هیات عالی نظارت بر نفت برگزار شد. در این جلسه موضوع بررسی قراردادهای نفتی از جمله قرارداد با توتال آغاز شد. این موضوع یکی از وظائف هیأت است. در صحن علنی مجلس و کمیسیون از نمایندگان عزیز و منتقدین محترم درخواست داشتم اگر نقطه نظر مشخص و ایراد معین دارید اعلام کنید تا در این جلسه و جلسات آتی طرح کنم و اگر لازم بود رفع ایراد شود ولی هیچ نکته‌ای به من منتقل نشد و فقط فرمایشات رسانه‌ای منتقل می‌شود.»

بر اساس قراردادی که ایران عصر دوشنبه ۱۲ تیر به امضاء رساند، توسعه و بهره‌برداری از فاز ۱۱ میدان نفتی پارس جنوبی به کنسرسیومی از شرکت توتال فرانسه، سی ان پی سی چین و پتروپارس ایران واگذار شده است. ارزش این قرارداد ۴ میلیارد و ۸۷۹ میلیون دلار است.

۲۳ تن از نمایندگان ولایتمدار مجلس طرح سه فوریتی برای توقف قرارداد توتال آماده کرده‌  اما موفق نشدند امضاهای لازم برای این طرح را گرد بیاورند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی دولت: کسانی که طرح سه فوریتی علیه قرارداد توتال می‌دهند به کشور خدمت نمی‌کنند

Share