Share

محمد رضا عارف، رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که اصلاح‌طلبان برای خود در کابینه بعدی سهمی در نظر نگرفته‌اند. آن‌ها فقط گزارشی از عملکرد وزرا در دولت یازدهم تهیه کرده‌اند که به صورت محرمانه در اختیار رئیس جمهوری اسلامی قرار می‌‌دهند.

محمد رضا عارف، رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی: در پی سهم‌خواهی از دولت نیستیم

دو روز پیش محمد رضا عارف با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی درباره این دیدار گفته است که در این جلسه میزان مشارکت اصلاح‌طلبان در کابینه دوازدهم مطرح نشده است:

«طبیعتاً در مباحث غیر رسمی ممکن است در خصوص مصادیق نیز مطالبی مطرح شود اما در جلسه رسمی وارد هیچ مصادیقی نشدیم و تنها نظرات را گفتیم. البته فراکسیون امید از عملکرد وزرا ارزیابی دارد که ان‌شاءالله به صورت محرمانه تقدیم رییس‌ جمهوری‌ خواهیم کرد.»

مجلس شورای اسلامی مقرر کرده که مراسم تحلیف حسن روحانی ۱۴ مرداد برگزار شود. رئیس جمهوری اسلامی موظف است بر اساس قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس در طی ۱۵ روز اعضای کابینه‌اش را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی کند. از آن پس، بررسی صلاحیت وزاری پیشنهاد شده آغاز می‌شود.

محمد رضا عارف خاطرنشان کرده که اصلاح‌طلبان در پی «سهم‌خواهی» از دولت نیستند:

«از ابتدا اعلام کردیم، دوره قبل هم نشان دادیم که به دنبال هیچ سهم‌خواهی از دولت نیستیم و به همین دلیل نه شورای عالی و نه فراکسیون امید تاکنون وارد مصادیق نشده‌اند. نگاه ما ارتقای کیفیت دولت است و طبیعتاً نظرات خود را در خصوص کاندیداها و نفراتی که مطرح هستند، اعلام می‌کنیم. تاکنون نه سهم‌خواهی کردیم و نه در آینده چنین خواهیم کرد.»

قرار است پیش از معرفی وزرای کابینه دوازدهم حسن روحانی و نمایندگان فراکسیون امید جلسه دیگری برگزار کنند. الیاس حضرتی، یک نماینده اصلاح‌طلب ادعا کرده بود که ۶ وزیر، از جمله محمد جواد ظریف، وزیر خارجه در کابینه بعدی ابقا شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

یک نماینده اصلاح‌طلب: ابقای ۶ وزیر در کابینه دوازدهم قطعی است

Share