Share

حسین شریعتمداری، مدیر روزنامه کیهان در یادداشتی علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران را متهم کرد که «در زمین دشمن بازی می‌کند.»

شریعتمداری در یادداشت «دوستانه با دوست» که یکشنبه دوم مرداد ۱۳۹۰ در روزنامه کیهان چاپ شده، نوشته مدتی است که اظهارت علی لاریجانی به تیتر یک «رسانه‌های زنجیره‌ای و فتنه» تبدیل شده است.

رسانه‌های «زنجیره‌ای» اصطلاحی است که اصولگرایان سنتی از سال ۱۳۷۶ درباره روزنامه‌های اصلاح‌طلب ایران به کار می‌‌برند. رسانه‌های «فتنه» نیز به تارنماهای خبری مخالفان حکومت ایران موسوم به «جنبش سبز» اشاره دارد.

علی لاریجانی جمعه ۳۱ تیر گفته بود: «تورم بعد هدفمندی، ناشی از قانون‌شکنی دولت است.»

شریعتمداری این سخنان لاریجانی را مورد انتقاد قرار داده و نوشته: «از ریاست مجلس انتظار نمی‌رود، به خاطر شماری از پیامدهای طبیعی طرح یاد شده (هدفمندکردن یارانه‌ها)، این اقدام بزرگ و حماسی دولت که هیچ یک از دولت‌های سازندگی و اصلاحات جرأت انجام آن را نداشته‌اند به زیر سؤال بکشد.»

مدیر روزنامه کیهان همچنین سخنان علی لاریجانی را که گفته بود «صدا و سیما نباید به تریبون دولت تبدیل شود»، «اتهامی جفا نسبت به خدمات فراوان رسانه ملی در مقابله با فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸» توصیف کرده است.

حسین شریعتمداری: از ریاست مجلس انتظار نمی‌رود، به خاطر شماری از پیامدهای طبیعی طرح یاد شده (هدفمندکردن یارانه‌ها)، این اقدام بزرگ و حماسی دولت که هیچ یک از دولت‌های سازندگی و اصلاحات جرأت انجام آن را نداشته‌اند به زیر سؤال بکشد

حکومت ایران و طرفدارانش از اعتراضات پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ به عنوان «فتنه» نام می‌برند.

مواضع حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان به این دلیل دارای اهمیت است که مدیر این روزنامه توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شود.

علی لاریجانی در دو سال گذشته از سوی شماری از اصولگرایان به همراهی با «اصلاح‌طلبان» نیز متهم شده است.

وی مدتی پیش گفت اصلاح‌طلبان «واقعیتی انکارناپذیر» هستند اما بخش دیگری از اصولگرایان، حضور اصلاح‌طلبان را در عرصه سیاسی لازم نمی‌دانند.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان چندی پیش گفته بود نیازی به حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نیست.

 

این اختلافات بین اصولگرایان باعث شده تا گروه‌هایی برای ایجاد وحدت تشکیل شود.

 

Share