Share

کمتر از چهار هفته به معرفی اعضای کابینه دوازدهم باقی مانده. روحانی به فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی پیام می‌دهد که سهمی برای جناح‌ها در نظر نگرفته است. در گفت‌وگو با فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، محمود واعظی حامل این پیام بود.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات: هیچ جناحی سهم‌خواهی نکند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمود واعظی، وزیر ارتباطات که گفته می‌شود در کابینه دوازدهم ابقا می‌شود در جلسه‌ای با نمایندگان فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی درباره ترکیب کابینه دوازدهم گفته است:

«آقای روحانی به هیچ گروه، جناح و جریانی بدهکار نیست و هیچ گروه و جریانی نمی‌تواند مدعی باشد که باعث رأی آوری روحانی شده چون مردم به روحانی رأی داده‌اند. رییس جمهور در انتخاب وزرا به هیچ گروه، جریان و جناحی سهم نمی‌دهد و سهم‌خواهی در کابینه نداریم.»

حسین نقوی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی سخنان وزیر ارتباطات درباره ترکیب کابینه دوازدهم را نقل کرده است.

مجلس شورای اسلامی مقرر کرده که مراسم تحلیف حسن روحانی ۱۴ مرداد برگزار شود. رئیس جمهوری اسلامی موظف است بر اساس قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس در طی ۱۵ روز اعضای کابینه‌اش را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی کند. از آن پس، بررسی صلاحیت وزاری پیشنهاد شده آغاز می‌شود. روز گذشته، محمد رضا عارف، رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی نیز خاطرنشان کرده بود که اصلاح‌طلبان توقع ندارند که سهم ویژه‌ای از کابینه دوازدهم را در اختیار بگیرند. او اما اعلام کرده بود که اصلاح‌طلبان گزارشی محرمانه از عملکرد وزرا در کابینه دوازدهم تهیه می‌کنند و در اختیار رئیس جمهوری اسلامی می‌گذارند.

رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان: در پی سهم‌خواهی از دولت نیستیم

Share