Share

در روزهای گذشته خبر بازداشت چند مداح در توییتر منتشر شده اما هیچ رسانه‌ای این خبر را تایید نکرده است. با این حال سایت خبر آنلاین با انتشار دو توییت نماینده مردم رشت، به این خبر اشاره کرده است.

تصویری از دو توییت نماینده رشت در مجلس

به نوشته خبر آنلاین، غلامعلی جعفرزاده ایمن آیادی در توییت های خود از رسانه ملی انتقاد کرده و نوشته است: «مداحان حامی رقیب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسرائیل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می افتند زندان، اونوقت وزیر امور خارجه با غیرت و متدین و وطن پرست ایران در رسانه میلی، آمریکایی نامیده می شود!»

اشاره ای به زیرنویس اشتباه شبکه خبر که محمدجواد ظریف را به جای وزیر امور خارجه ایران، «وزیر امور خارجه آمریکا» معرفی کرده بود.

بر اساس توییت‌هایی که برخی از روزنامه نگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بودند، عبدالرضا هلالی، روح الله بهمنی و چند مداح دیگر به جرم ارتباط با موساد (سازمان اطلاعات اسرائیل) و روابط غیر اخلاقی با یکی از اعضای سفارت فرانسه در تهران دستگیر شده بودند.

گفته می شود بازداشت این مداحان بیش از ۱۰ روز قبل از سوی سازمان اطلاعات سپاه صورت گرفته است.

روح‌الله‌ بهمنی، داماد پروین احمدی نژاد، یکی از مداح‌های بازداشتی بوده است.

بعدا اما اعلام شد بهمنی به دلیل عدم تمدید قرار بازداشتش آزاد شده و برای مداحی به یک برنامه در شهرک فلاحی لویزان رفته اما به او میکروفن نداده‌اند و او مراسم را بعد از چند دقیقه ترک کرده است.

از قول روح الله بهمنی نقل شده که در واکنش به این موضوع گفته است این ماجرا تسویه حساب مداح ها با هم است. او وعده داده که «به صورت لایو جواب معاندان خود را خواهد داد.»

بهمنی در فیلم کوتاهی که روز پنج شنبه ۲۹ تیر در اینستاگرام خود منتشر کرده، بدون هیچ توضیحی تلاش کرده است آزاد بودن خود را نشان بدهد.

مداح دیگر، عبدالرضا هلالی، پیش از این هم سابقه دستگیری از سوی سپاه را به دلیل آنچه «انتشار فیلمی غیراخلاقی» از او در فضای مجازی خوانده شده، داشته است.

Share