Share

وزیر دفاع خط تولید انبوه موشک پدافندی صیاد ۳ را افتتاح کرد.

خط تولید موشک پدافندی صیاد ۳ افتتاح شد

حسین دهقان، وزیر دفاع شنبه، ۳۱ تیرماه در مراسم افتتاح خط تولید موشک پدافند هوایی برد بلند صیاد ۳ توضیح داد که «سامانه صیاد ۳ با برد عملیاتی حدود ۱۲۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۲۷ کیلومتر در مقابل تهدیدات هوایی در برد متوسط و بلند طراحی شده» و آن را مطابق «آخرین فناوری‌های روز دنیا» دانست.

به ادعای وزیر دفاع ایران، صیاد ۳ می‌تواند با « هواپیماهای جنگنده رادار گریز، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های کروز، بالگرد‌ها و انواع مختلف پرنده‌های مدرن دارای مانور، سرعت و ارتفاع بالا در محدوده عملیاتی خود درگیر شود» و حتی در مقابله با «انواع جنگ الکترونیک» نیز کارساز است.

ایالات متحده سه‌شنبه این هفته ۱۸ شخص حقیقی و حقوقی دیگر را به دلیل برنامه موشکی ایران به فهرست تحریم‌ها علیه این کشور افزود. رابطه واشنگتن و تهران پس از آزمایش موشکی ایران در ابتدای بر سر کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تنش‌آلودتر شد.

ایران گفته که برنامه موشکی‌اش تنها جنبه دفاعی دارد و از آن دست نمی‌کشد. علی خامنه‌ای، رهبر ایران نیز از نیروهای مسلح این کشور خواسته تا هر چه بیشتر بر توسعه توانایی موشکی تمرکز کنند.

برنامه موشکی یکی از موضوع‌های جدل بین دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با منتقدان محافظه‌کار و نیز سپاه پاسداران هم بوده. روحانی چندروز پیش گفته بود که موشک را وزارت دفاع می‌سازد و نه سپاه.


در همین زمینه

Share