Share

مأموران امنیتی ایران خانه‌ای را در مرز کرمانشاه تخریب کردند؛ خانه‌ای که به گفته آنها به مظنونان به همکاری در حمله گروه «دولت اسلامی» (داعش) به تهران مرتبط بود.

تصویر تک‌تیراندازی که گفته می‌شود یکی از عوامل تیراندازی در مجلس است.

تصویر یکی از داعشیان در حمله به ساختمان مجلس در تهران

یک منبع امنیتی ناشناس دوشنبه، دوم مرداد به خبرگزاری «مهر» گفت که «رد پای عوامل حوادث تروریستی منطقه در یکی از روستاهای استان کرمانشاه که باعث به دست آمدن اطلاعات موثری از تحرکات تروریست‌ها گردید، شناسایی شد. با بررسی و تلاش سربازان گمنام امام عصر (عج) در همین راستا خانه تیمی محل اختفای مرتبط با عوامل تروریستی تکفیری با کمک مردم منطقه شناسایی و با دستور قضایی تخریب شد.»

«سربازان گمنام امام عصر» در گفتار دولت ایران به نیروهای امنیتی اطلاق می‌شود.

جزئیات بیشتری از این واقعه گزارش نشده است.

حملات همزمان اعضای داعش به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه  ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد و ۱۸ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی کشته و ۵۲  نفر زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت.

پس از آن گفته شد که برخی از عوامل این حمله در مناطق مرزی کرمانشاه حضور داشته‌اند.

پس از حمله داعش فضای امنیتی در ایران تنگ‌تر شده و تا کنون اخبار متعددی از «برخورد با تروریست‌ها» منتشر می‌شود. دولت ایران تنها در اشاره به داعش از لفظ «تروریست» استفاده نمی‌کند. فعالان مدنی و حقوق بشر نسبت به این مسئله هشدار داده‌اند.


در همین زمینه

بازداشت یک گروه دیگر «وابسته به داعش» در ایران

Share