Share

علی اکبر ولایتی در گفت‌وگو با شبکه یک خبر ضدا و سیمای جمهوری اسلامی گفته است که هدف کنگره آمریکا از مصوبه تحریم ایران، روسیه و کره شمالی جلوگیری از نفوذ ایران در خاورمیانه است. ولایتی اعلام کرد با وجود آنکه ایران همه گزینه‌ها را بررسی می‌کند، اما به توافق هسته‌ای پایبند می‌ماند.

علی‌اکبر ولایتی: آن‌چه سردار سلیمانی به‌عنوان مسئول سپاه قدس انجام داد کار بسیار مهمی بود

علی‌اکبر ولایتی: برجام را به هم نمی رنیم

مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل به شبکه یک خبر گفته است:

«اگر آنها تصور می‌کنند ایران با یک تشر یا فشار آمریکا تسلیم آنها می‌شود اشتباه می‌کنند. دستمان در حوزه‌های مختلف باز است به طوری که در عین اینکه برجام را به هم نمی‌زنیم اما می‌توانیم اقداماتی را انجام دهیم که حکایت از اقتدار رو به افزایش هسته‌ای ما خواهد بود بدون اینکه برجام را نقض کنیم.»

مصوبه کنگره آمریکا بیش از همه سپاه پاسداران را نشانه رفته است. این مصوبه، بعد از تأیید سنا و با امضای رئیس جمهور آمریکا لازم‌الاجراست. نشریه فارن پالیسی گزارش داده بود که رئیس جمهور آمریکا گروهی از کارمندان کاخ سفید را مأمور کرده است در طی ۹۰ روز مصداق‌های عدم پایبندی ایران به برجام را در پرونده‌ای گرد بیاورند. مقامات آمریکایی دوشنبه ۱۷ ژوئیه اعلام کرده بودند که به نظر آن‌ها توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایت ایران از تروریسم و پیکارجویی، همدستی با دولت بشار اسد، دشمنی با اسرائیل و حملات سایبری به آمریکا، اسرائیل و متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس از عوامل تضعیف برجام توسط ایران است.

علی لاریجانی در یک نشست خبری که چهارشنبه ۶ مرداد در مشهد برگزار شد از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سایر رسانه‌های ایران خواست در پوشش خبری مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی ایجاد اضطراب نکنند. لاریجانی گفته است این مصوبه «حادثه خیلی سهمگینی» نیست و بر زندگی روزانه مردم تأثیری ندارد.

بیشتر بخوانید:

رئیس مجلس شورای اسلامی: مصوبه کنگره حادثه «خیلی سهمگینی» نیست

Share