Share

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران پنجشنبه ۵ مرداد اعلام کرد که حمید بقایی را مجدداً با اتهامات جدید تحت تعقیب قضایی قرار داده.

دولت آبادی به عنوان اتهامی حمید بقایی اشاره‌ای نکرد اما گفت که مبنای صدور کیفرخواست «اظهارات شب گذشته (۴/ ۵/ ۹۶)»، یعنی پس از آزادی از زندان است.

حمید بقایی روز گذشته، ۴ مرداد با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی‌ آزاد شده بود. او اما بلافاصله پس از آزادی از زندان اظهارات غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه را «دروغ خواند» و گفت او همانند دوران حضورش در وزارت اطلاعات دروغ می‌گوید.

بقایی پس از آزادی از زندان به شدت از رسیدگی به پرونده‌های قضایی و وضعیت زندانیان انتقاد کرده. او گفته قوه قضائیه ظلم کرده و «می‌دانید که به زودی سرنگون می‌شوید».

حمید بقایی، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد و معاون اجرایی دولت دهم بود.

بقایی به خاطر اتهامات مالی بازداشت شده بود.

حمید بقایی سه‌شنبه به بیمارستان بقیه‌الله منتقل شد. وکیل او علت بستری‌شدن او را «شرایط نامساعد جسمی» خواند و گفت که از آخرین وضعیت او خبری نیست. علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد قبلاً گفته بود که بقایی در اعتصاب غذا است و از مشکلات سلامتی رنج می‌برد.

در ویدیوی دیگری که از او پس از آزادی منتشر شده، حمید بقایی در جمع محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی می‌گوید: «نان حرام قوه قضائیه» را نخوردم.

حمید رضا بقایی در خرداد ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و پس از ۲۲۵ روز زندان که بیشتر آن در انفرادی گذشت، در دی‌ همان سال آزاد شد.


در همین زمینه

وکیل بقایی: وثیقه ۲۰ میلیاردی با «کمک‌های مردمی» پرداخت شد

Share