Share

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفته به جای آه و ناله باید عمل کرد. او به شهرام ناظری پیشنهاد داده از دادستان قوچان به خاطر لغو کنسرت «آواز پارسی» شکایت کند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

قرار بود جمعه ۶ مرداد ناظری‌ها در سالن کارگران قوچان کنسرتی برگزار کنند، اما به دستور دادستان شهر قوچان، درهای محل برگزاری کنسرت «آواز پارسی» پلمب شده بود. خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند که اعضای گروه ناظری‌ها همراه با مردم علاقمند به موسیقی که قصد داشتند شبی را با آواز ناظری‌ها بگذرانند، چند ساعتی پشت در سالن کارگران قوچان منتظر ماندند، اما انتظار بی‌فایده بود. خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گزارش داده که شهرام ناظری در اثر فشارهای عصبی شب را در بیمارستان گذراند. در شبکه‌های اجتماعی هم فیلم‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد حافظ ناظری بعد از لغو این کنسرت بر سر مزار فردوسی درآمد و به اعتراض آواز خواند.

علی مطهری اکنون در واکنش به لغو غیر قانونی کنسرت «آواز پارسی» به خبرآنلاین گفته است:

«به نظر من جناب شهرام ناظری و وزارت ارشاد باید از دادستان قوچان به مراجع قضایی شکایت کنند، چون این اتفاق هم از نظر مالی و هم از نظر روحی به گروه ناظری و به مردمی که برای تماشای کنسرت او رفته بودند، خسارت زده و حق شکایت برای آن‌ها محفوظ است.»

آبان سال گذشته با دستور دادستانی مشهد و دخالت نیروی انتظامی سخنرانی علی مطهری در مشهد لغو شد. او به رئیس جمهوری اسلامی نامه نوشت و از او خواست استان خراسان رضوی را از استبداد نجات دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به خبرآنلاین گفته است:

«وقتی این اتفاق رخ داد، من از دادستان مشهد شکایت کردم و معتقدم راه حل آه و ناله نیست و برای نشان دادن اعتراض به چنین کارهایی، باید شکایت کرد.»

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس شورای اسلامی وعده داده که دخالت دادستان‌ها در لغو کنسرت‌ها، از جمله لغو کنسرت ناظری‌ها در قوچان در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به بحث گذاشته ‌شود.

بیشتر بخوانید:

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی لغو کنسرت‌ها را بررسی می‌کند

Share