Share

دستیار ویژه رییس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی گفته به احتمال زیاد زنان برای وزارت نباشند اما احتمال دارد در روزهای آتی این مساله نیز تغییر کند.

شهیندخت مولاوردی و معصومه ابتکار، از زنان شاغل در کابینه اول حسن روحانی

الهام امین‌زاده در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور چهار زن در کابینه یازدهم، آیا این میزان نفرات در دولت دوازهم نیز حضور خواهند داشت، گفته: «فعلا پست معاونت‌ها خالی است و رییس‌جمهور برای آن تصمیم نگرفته‌اند و قرار شده بعد از بررسی رزومه‌های مختلف تصمیم‌گیری کنند.»

او با اشاره به رزومه‌های متعددی که ازسوی چهره‌های مختلف به رییس جمهوری معرفی شده‌اند، گفته که افراد سیاسی و حتی اعضای کابینه برای جابجایی یا اینکه در پستی بمانند یا حتی ارتقا کنند فشار می‌آورند و رییس‌جمهوری از این وضع خرسند نیست چراکه این فشار‌ها ممکن است بر انتخاب اثر بگذارد و انتخاب اصلح را تحت الشعاع قرار بدهد.

امین‌زاده گفته رییس‌جمهوری خواستار‌ آرامش است تا در فضایی به دور از فشار‌ها تصمیم‌گیری کند و تاکید کرده: ‌«مرتب از طریق روزنامه و سایت‌های خبری آقای روحانی را نباید مخاطب قرار داد که فلان شخص در دولت یا فلان سمت باشد و ایشان از این وضعیت راضی نیستند.»

در روزهای گذشته شایعات متعددی درباره حضور یا عدم حضور زنان در کابینه مطرح شد و در این میان اخباری به ویژه درباره عدم حضور شهیندخت مولاوردی در کابینه مطرح شد که با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی و گروهی از فعالان زنان مواجه شد که معتقد بودند علکرد او در معاونت امور زنان مثبت بوده است و کمپین‌هایی برای حمایت از او تشکیل دادند.

در عین حال شهیندخت مولاوردی اعلام کرده که کاربران از اعمال فشار برای حضور او خودداری کنند.

او همچنین در توییتی نوشته: «با سپاس و قدردانی از لطف و حسن نظر عزیزان، اینجانب عهده‌دار سمت معاونت امور زنان نخواهم بود. ماندنم در کابینه منوط به تصمیم رییس‌جمهوری است.»

Share