Share

صبح سه‌شنبه ۱۰ مرداد سومین جلسه دادگاه یاشار سلطانی، افشاگر املاک نجومی، به‌رغم حضور او در دادگاه، برگزار نشد.

یاشار سلطانی، مدیر مسئول و سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز

یاشار سلطانی، مدیر مسئول و سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز

یاشار سلطانی در این‌باره گفت: «علت را به ما نگفتند و جلسه بعدی نیز مشخص نیست.»

به‌گفته او قرار است زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه ابلاغ شود.

احمد حکیمی‌پور، از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران نیز در ارتباط با پرونده املاک نجومی روز سه‌شنبه در دادگاه حضور داشت اما پس از خروج از دادگاه به سئوال‌های خبرنگاران پاسخ نداد.

یاشار سلطانی، مدیر مسئول و سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز، اوایل شهریور ماه سال گذشته در وب‌سایت معماری نیوز لیست و جزییات واگذاری زمین و ملک از سوی شهرداری تهران را به برخی مدیران و اعضای شورای شهر و نزدیکان آنها منتشر کرد.

به گفته منتقدان، شهرداری تعدادی خانه و ملک خود را که جزء اموال عمومی است با تخفیف‌های غیرقانونی به برخی «افراد خاص» واگذار کرده بود. رقم مادی فروش و واگذاری املاک شهرداری تهران به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسید.

یاشار سلطانی، دهم شهریور با شکایت محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران به شعبه دو بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران احضار شده بود. او اما ۲۷ شهریور ماه سال گذشته و زمانی بازداشت شد که نتواست وثیقه ۲۰۰ میلیونی‌اش را تأمین کند.

سلطانی ۲۲ آبان ماه سال گذشته آزاد شد اما پیش از آزادی او، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده املاک نجومی گفته بود یاشار سلطانی با سوء نیت اسناد محرمانه را فاش کرده است. همچنین به گفته او احمد حکیمی‌پور این اسناد محرمانه را در اختیار سلطانی گذاشته است.

روز سه‌شنبه در مقابل محل برگزاری دادگاه یاشار سلطانی جمعی از افرادی که خود را دانشجو معرفی می‌کردند تجمعی در حمایت از او برپا کرده بودند.

آن‌ها شعارهایی با این مضامین در دست داشتند: «فساد دیدید دهان‌تان را گل بگیرید»، «باید کور شویم و فساد را نبینیم تا محاکمه نشویم»، «مکرر می‌گویند فساد اقتصادی، اما این کار به زبان گفتن، تمام نمی‌شود بلکه نیازمند مبارزه عملی است»، « نقاط دچار آسیب در گردش مالی و اقتصادی را درست شناسایی کنید»، «به جای پرداختن به ریشه‌ها و ام الفسادها به سراغ ضعفا نروید».

این افراد پس از خروج یاشار سلطانی از دادگاه و با خبر شدن از تشکیل نشدن دادگاه او، پس از مدت کوتاهی محل تجمع را ترک کردند.

روز گذشته (دوشنبه) احمد توکلی، رئیس سازمان «دیده‌بان شفافیت و عدالت» و نماینده پیشین مجلس، به غیرعلنی بودن دادگاه یاشار سلطانی اعتراض کرد.

بیشتر بخوانید:

اعتراض احمد توکلی به غیرعلنی شدن رسیدگی به پرونده «املاک نجومی»

Share