Share

سازمان اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان اعلام کرد که یکی از مسئولان اصلی «عرفان حلقه» و ۱۱ نفر دیگر از اعضای این گروه را در اصفهان بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سازمان اطلاعات سپاه پاسداران استان اصفهان در اطلاعیه‌ای که پنج‌شنبه ۱۲ مرداد منتشر کرده گفته که به‌همراه دستگیرشدگان «اسناد انبوه و حائز اهمیتی» کشف و ضبط شده است.

سازمان اطلاعات سپاه استان اصفهان از مردم این استان خواسته است که هرگونه کلاس‌، تجمع و فعالیت‌های این‌گونه گروه‌ها را به این سازمان گزارش کنند.

نیروهای امنیتی سپاه پاسداران در استان اصفهان یک بار در مردادماه جاری از بازداشت ۹ تن از اعضای «عرفان حلقه» در شاهین شهر اصفهان و یک بار نیز در تیرماه سال جاری از دستگیری ۱۱ نفر از طرفداران این گروه در نجف‌آباد خبر داده بودند.

محمدعلی طاهری، رهبر «عرفان حلقه» اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین بار به اتهام «فساد فی‌الارض» بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

«عرفان حلقه» انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد. وابستگان به این حلقه گمان‌ می‌کنند که با به‌کارگیری این آموزه‌‌ها به آرامش می‌رسند.

عرفان‌های نوظهور یکی از چالش‌های جمهوری اسلامی در یک جامعه مذهبی‌ست.

Share