Share

تیترهای یک روزنامه ورزشی در حاشیه دیدار تیم پیروزی تهران با تراکتورسازی تبریز اعتراض‌های بسیاری را برانگیخت. پس از آن استانداری آذربایجان شرقی از بازداشت یک تن به اتهام توهین به ترک‌های آذری خبر داد.

توهین به آذری‌ها در یک روزنامه ورزشی

سعید شبستری خیابانی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی جمعه، ۱۳ مرداد گفت که «پس از پیگیری های مسئولان ارشد استان از قوه قضاییه و پلیس فتا، فرد توهین کننده به مردم آذربایجان شناسایی شد.»

ماجرای این توهین به روزنامه ورزشی دیجیتال «گلادیاتورهای سرخ» بازمی‌گردد؛ روزنامه‌ای مخصوص هواداران پرسپولیس تهران که با انتشار تیترهایی همچون «آتش بر جان پان‌ترک‌ها: کباب ترکی» و «قبل از الاهلی سعودی ذبحشان کنید: الوحشی تبریز» به اعتراض گسترده رسانه‌های آذری و کاربران فضای مجازی انجامید.

این تیترها به حاشیه مسابقه فوتبال پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز در تبریز مربوط می‌شوند. این مسابقه پنج‌شنبه با نتیجه پایانی دو بر یک به نفع پرسپولیس برگزار شد.

رسانه‌های ایرانی می‌گویند که تنش‌ بین طرفداران این دو تیم از زمان رسیدن بازیکنان پرسپولیس به فرودگاه تبریز آغاز شده‌بود. عده‌ای از طرفداران تیم تراکتورسازی در فرودگاه علیه تیم تهرانی شعار داده‌بودند.

گلادیاتورهای سرخ به صورت دیجیتال و در صفحه اینستاگرامی منتشر می‌شود.

اسماعیل اسماعیل‌پور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی جمعه این نشریه را «نشریه الکترونیکی غیرمجاز معاند» خواند و مدعی شد که این نشریه «از خارج از کشور اداره می‌شود.»

او گفت که «توهین در نشریات به ویژه توهین به اقوام به هرشکل آن مذموم بوده و توسط تمام انسان‌های آزاده موضوعی رد شده است و دسیسه دشمنان کشور با دیدگاه تفرقه افکنی محسوب می‌شود.»

Share