Share

پنج نامزد پست شهرداری تهران روز چهارشنبه و پنج‌شنبه، ۱۸ و ۱۹ مرداد برنامه‌های خود را اعلام می‌کنند و در روز پنج‌شنبه شهردار معرفی خواهد شد.

از راست به چپ: محمدعلی نجفی، حسین مرعشی، الهه کولایی، محمدعلی افشانی و محسن مهرعلیزاده، پنج نامزد پست شهرداری تهران

از راست به چپ: محمدعلی نجفی، حسین مرعشی، الهه کولایی، محمدعلی افشانی و محسن مهرعلیزاده، پنج نامزد پست شهرداری تهران

حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران گفت این تصمیم در جلسه یکشنبه ۱۵ مرداد این شورا گرفته شده و روز پنج‌شنبه پس از صحبت هر پنج نامزد شهرداری تهران، رأی‌گیری صورت می‌گیرد و شهردار معرفی خواهد شد.

به‌گفته او هر پنج کاندیدای شهرداری تهران برنامه‌هایشان را به‌شکل مکتوب ارائه داده‌اند.

شورای شهر تهران ۲۸ تیرماه از میان ۲۴ نامزد پیشنهادی برای سمت شهردار تهران هفت نفر را برای مرحله بعدی انتخاب کرد.

محسن هاشمی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اکبر هاشمی رفسنجانی، معصومه ابتکار و علی‌اصغر احمدی از کاندیداتوری کنار کشیدند و در نهایت محمدعلی نجفی با ۲۱ رأی، حسین مرعشی ۲۰ رأی، الهه کولایی با ۱۶ رأی، محمدعلی افشانی با ۱۴ رأی، حبیب‌الله بی‌طرف با ۱۲ رأی، محمد شریعتمداری با ۱۱ رأی و محسن مهرعلیزاده با ۹ رأی هفت کاندیدای اصلی برای شهرداری تهران شدند.

از این افراد نیز حبیب‌الله بی‌طرف و محمد شریعتمداری انصراف دادند و پنج کاندیدای باقی مانده محمدعلی نجفی، حسین مرعشی، الهه کولایی، محمدعلی افشانی و محسن مهرعلیزاده شدند.

شهردار تهران از جمله سمت‌هایی است که جناح‌های سیاسی در جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته رقابت‌های تنگاتنگی بر سر کسب آن داشته‌اند. در دوران محمدباقر قالیباف، شهردار کنونی تهران، این شهرداری با چالش‌های تازه‌ای روبه‌رو شد، از جمله واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری به ۱۸۰ نفر از مسئولان حکومتی و آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو.

بیشتر بخوانید:

اعلام اسامی نامزدهای پیشنهادی شهرداری تهران

Share