Share

یک عضو اصلاح‌طلب فراکسیون امید مجلس گفت از محمدرضا عارف، رئیس این فراکسیون انتقاد شده که چرا به‌شکل جدی پیگیر مطالبه رفع حصر نیست. این انتقاد موجب تشکیل کمیته پیگیری مطالبه رفع حصر در فراکسیون امید شده است.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن‌ماه ۱۳۸۹ بدون آن‌که محاکمه شوند در حصر خانگی به سر می‌برند.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن‌ماه ۱۳۸۹ بدون آن‌که محاکمه شوند در حصر خانگی به سر می‌برند.

غلامرضا حیدری، عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره پیگیری مطالبه حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، سه تن از رهبران جنبش سبز گفت، فراکسیون امید این موضوع را پیگیری کرده اما غیررسانه‌ای بوده است.

فراکسیون امید از فراکسیون‌های نزدیک به دولت حسن روحانی و اصلاح‌طلبان ایران است که محمدرضا عارف ریاست آن را برعهده دارد.

به‌گفته حیدری برخی از اعضای فراکسیون امید، از جمله خود او، از محمدرضا عارف به‌دلیل کندی کار در این زمینه انتقاد کرده‌اند و همین صحبت‌ها منجر به تشکیل کارگروه خاصی برای پیگیری مطالبه رفع حصر به دستور و با محوریت عارف شده است.

محمدرضا عارف دی‌ماه سال گذشته گفته بود موضوع حصر خانگی سه تن از رهبران جنبش سبز «روند مثبتی» دارد اما نباید رسانه‌ای شود. او از کسانی بود که می‌گفت نباید موضوع حصر را «چالشی» کرد.

زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی از بهمن‌ماه ۱۳۸۹ بدون آن‌که محاکمه شوند در حصر خانگی به سر می‌برند.

مهدی کروبی از دوشنبه، دوم مرداد به دلیل شمار پایین ضربان قلب دو بار در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت.

سلامت موسوی و رهنورد نیز به گفته فرزندان آن‌ها در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

غلامرضا حیدری با اشاره به وضعیت سلامت محصوران گفت اگر اتفاقی برای آن‌ها بیفتد «در شأن نظام نیست» و در چنین شرایطی «بزرگان اصولگرا باید بیش از اصلاح‌طلبان به دنبال این موضوع باشند.»

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، در سخنرانی‌های پیش از انتخابات دور قبل خود آزادی زندانیان سیاسی از جمله رفع حصر موسوی، رهنورد و کروبی را وعده داده بود اما این وعده با پایان یافتن دولت یازدهم عملی نشد.

بیشتر بخوانید:

قلب کروبی از این پس با باتری می‌تپد

Share