Share

محمد جواد ظریف، وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارت خارجه ایران در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برنامه‌هایش را در دولت دوازدهم را اعلام کرد. ظریف گفت مهم‌ترین برنامه او در وزارت خارجه تنش‌زدایی از رابطه با آمریکاست.

محمد جواد ظریف، وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارت خارجه ایران در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

محمد جواد ظریف، سه‌شنبه ۱۷ مرداد، ساعتی بعد از آنکه حسن روحانی فهرست وزاری پیشنهادی‌اش را به مجلس ارائه داد، برای معرفی برنامه‌‌هایش در دولت دوازدهم به کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی رفت. وزیر پیشنهادی روحانی برای تصدی وزارت خارجه ایران گفت:

«تنش‌زدایی از رابطه با آمریکا مهم‌ترین برنامه ماست. ما به دنبال تنش نیستیم و خواهان آرامش بین کشورها هستیم. درباره برجام ما مصمم به دفاع از منافع ملت ایران هستیم. نمی‌گذاریم آمریکایی‌ها مانع انتفاع ملت ایران شوند. آن‌ها نمی‌توانند هزینه توقف برجام را بر ایران تحمیل کنند. اگر آمریکایی‌ها بخواهند برجام را متوقف کنند باید هزینه آن ر ا هم بپردازند.»

حسن روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی اطمینان داده بود که ایران، توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی را نقض نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

روحانی در مراسم تحلیف: ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود

Share