Share

سرتیپ امیر حاتمی، وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون ‌ولایی برنامه‌‌های وزارت دفاع در دولت دوازدهم را معرفی کرد.

سرتیپ امیر حاتمی، وزیر پیشنهادی دفاع

امیر حاتمی، وزیر پیشنهادی دفاع گفت:

«توجه به ‌حوزه‌های موشکی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی از اولویت‌های وزارت دفاع است. در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته. تولیدات رزم زمینی در ۴ سال گذشته بیش از ۳۲۰ درصد و ‌در حوزه موشکی ‌بیش از ۱۵۰ درصد و در حوزه دریایی ۱۳۰ درصد تولیدات افزایش داشته است.»

امیر حاتمی سرتیپ نیروی زمینی ارتش است. بعد از سال‌ها قرار است یک ارتشی تصدی وزارت دفاع جمهوری اسلامی را به عهده بگیرد. او فرماندهی‌ یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور، معاونت اطلاعات ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، جانشین‌ی رئیس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح و جانشینی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم را به عهده داشته.

سرتیپ امیر حاتمی از فرماندهان عملیات مرصاد در غرب ایران علیه مجاهدین خلق بود و پیش از آنکه وارد ارتش شود، به عنوان یک بسیجی در جبهه‌های جنگ ایران و عراق شرکت کرده است.

بیشتر بخوانید:

تنش‌زدایی و مدیریت تنش با آمریکا از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت خارجه ایران

 

Share