Share

محمد علی نجفی به عنوان گزینه نهایی برای تصدی شهرداری تهران انتخاب شد.

محمدعلی نجفی

محمدعلی نجفی

خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند که سرانجام اعضای منتخب شورای شهر پنجم تهران، از میان سه گزینه محمد علی نجفی، الهه کولایی و محسن مهرعلیزاده به محمد علی نجفی به عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران رأی دادند.

محمد علی نجفی هنگامی می‌تواند به عنوان شهردار تهران کارش را آغاز کند که شورای شهر پنجم به طور رسمی فعالیتش را آغاز کرده و در صحن علنی او را به عنوان شهردار تهران انتخاب کند.

مرتضی الویری، رئیس سنی شورای پنجم تهران گفته است هنوز تاریخ دقیق کار شورای شهر تهران اعلام نشده.

محمد باقر قالیباف، شهردار پیشین تهران شامگاه گذشته در برنامه شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره دارایی شهرداری تهران گفت:

« مجموع دیون شهرداری ۱۵ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان شامل مالیات، بیمه، پیمانکاری، بدهی بانک ها و سود کارمزد تسهیلات است. شهرداری تهران ۱۹ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است و اکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دارایی آماده فروش دارد.»

شهریور سال گذشته «سند محرمانه»‌ای پیرامون با واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران به گروهی از مسئولان حکومتی منتشر شد. در این سند گزارش سازمان بازرسی کل کشور با نام ۱۸۰ نفر از دریافت‌کنندگان ملک از شهرداری تهران منتشر شده بود که در آن نام گروهی از مسئولان حکومتی از جمله چند نماینده مجلس و عضو شورای شهر تهران و مدیران ارشد دیده می‌شد.

محمدباقر قالیباف بارها تخلف‌های صورت گرفته در شهرداری را تکذیب کرده و افشای آن‌ها را به دشمنان انقلاب نسبت داده بود، اما سرانجام در کمیسیون عمران مجلس واگذاری این املاک را تأیید کرد.

محمد علی نجفی، گزینه نهایی شهرداری تهران پیش از این در وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری مقام وزارت یا سرپرستی را بر عهده داشته و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی است.

Share