Share

عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران هم‌صدا با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه یک بار دیگر هشدار داد که نقض برجام هزینه‌هایی را در برخواهد داشت.

عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران

عباس عراقچی در سخنانی که در بنیاد صلح ساساکاوا در ژاپن ایراد کرد، درباره احتمال نقض توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی گفت:

«برجام از جایگاهی قوی در سطح بین‌الملل برخوردار است و نه تنها قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بلکه مجموعه اتحادیه اروپا و جامعه بین‌الملل از آن حمایت می‌کنند. پایبند نبودن به برجام قطعاً برای طرف‌های ناقض آن هزینه جدی خواهد داشت و در صورت بروز چنین امری، ایران برای هر احتمالی آمادگی دارد.»

محمد جواد ظریف در مجلس شورای اسلامی هنگام اعلام برنامه وزارت خارجه ایران در دولت دوازدهم گفته بود که مهم‌ترین هدف وزارت خارجه تنش‌زدایی از رابطه با آمریکاست. با این‌حال اگر آمریکا برجام را نقض کند می‌بایست هزینه آن را بپردازد.

علی اکبر صالحی، روز گذشته در مقام خود به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی ابقا شد. او گفت ایران در صورت نقض برجام به دوره قبل از توافق و بهتر از آن بازمی‌گردد.

کاخ سفید اعلام کرده که توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایت ایران از تروریسم و پیکارجویی، همدستی با دولت بشار اسد، دشمنی با اسرائیل و حملات سایبری به آمریکا، اسرائیل و متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس از عوامل تضعیف برجام توسط ایران است. رئیس جمهور آمریکا به ایران هشدار داده که روح توافق هسته‌ای را نقض نکند.

بیشتر بخوانید:

هشدار آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به سازمان ملل درباره برنامه موشکی ایران

 

Share