Share

مون جه ـ این، رئیس جمهوری کره جنوبی خواهان حل مسالمت‌آمیز تنش موجود با کره شمالی شد.

مون جه ـ این، رئیس جمهوری کره جنوبی

مون جه ـ این، رئیس جمهوری کره جنوبی

مون جه ـ این دوشنبه ۱۴ اوت / ۲۳ مرداد در سئول گفت نباید گذاشت جنگی در شبه‌جزیره کره رخ دهد.

او اطمینان داد که آمریکا به نحو محتاطانه و مسئولانه واکنش نشان خواهد داد.

تنش بین آمریکا و کره شمالی در روزهای گذشته شدت کم‌سابقه‌ای گرفت. پس از تهدیدات نظامی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه کره شمالی، پیونگ‌یانگ اعلام کرد که موشک‌های خود را به‌سوی پایگاه هوایی اندرسون آمریکا در گوام هدف گرفته است. گوام در اقیانوس آرام غربی قرار دارد و از سوی دولت آمریکا اداره می‌شود اما جزء خاک آن به‌شمار نمی‌رود.

با این حال دولت کره جنوبی معتقد است احتمال این‌که کره شمالی به تهدید خود عمل کند کم است.

ترامپ در روزهای اخیر بارها بر امکان استفاده از گزینه نظامی علیه کره شمالی تأکید کرده است. او روز جمعه ۱۱ اوت / ۲۰ مرداد به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نسبت به هر اقدامی علیه آمریکا هشدار داد.

روز دوشنبه ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه یک تلویزیون روسیه حمله نظامی آمریکا به کره شمالی را موجب به‌وجود آمدن «وضعیتی فاجعه‌بار» خواند و گفت: «جهان تلاش می‌کند تا از به وجود آمدن یک فاجعه اتمی دیگر جلوگیری کند.»

از سوی دیگر چین اعلام کرده که با توجه به ادامه آزمایش‌های موشکی از سوی کره شمالی، واردات زغال سنگ، سنگ آهن، کنستانتره سرب و سنگ معدن، سرب و غذای دریایی از این کشور را متوقف می‌کند. وزارت بازرگانی چین گفته است این اقدام از فردا سه‌شنبه ۱۵ اوت / ۲۴ مرداد به‌اجرا گذاشته خواهد شد.

این تحریم‌ها در چارچوب تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی به اجرا گذاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ادامه تهدیدهای ترامپ علیه کره شمالی: «حرف‌هایم جدی است»

اعلام بی‌طرفی چین در جنگ احتمالی بین کره شمالی و آمریکا

Share